Spor

Prandelli yıllar sonra itiraf etti! ‘Sonuna kadar oynamaya zorlandık’

Juventus forması giydiği döneme dair açıklamalarda bulunan Prandelli ‘Sonuna kadar oynamaya zorlandık’ dedi.

Juventus ile Liverpool arasında ki 35 yıl önceki finalin hiç kimse tarafından basit bir futbol final maçı olarak anımsanmadığını dile getiren Prandelli o gün yaşanan durum ile ilgili  TRT Spor’a önemli açıklamalarda bulundu.

KİMSE SAHADA NELER OLDUĞUNU HATIRLAMIYOR

İşte Cesare Prandelli’nin açıklamaları…

35 yıl önce Juventus ve Liverpool arasında Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası finali vardı. Ama kimse sonucu ya da sahada neler olduğunu hatırlamıyor, aksine herkes saha dışında olanları anımsıyor. 39 ölü, 600 yaralı. Son derece trajik ve unutulmaz bir akşamdı. Sporla uğraşan hiç kimsenin, insanların çılgınlığının ne noktaya ulaşabileceğine göstermesi bakımından asla unutmaması gereken bir akşam.

Prandelli yıllar sonra itiraf etti! Sonuna kadar oynamaya zorlandık

“OLANLAR OLDU”

O akşam organizasyonda büyük hata yapıldı ki olanlar oldu. Bu halen açık bir yaradır. Acı verici bir yaradır. Biz oynanmaya zorlandık. Sahaya çıktık kamu güvenliği için öyle gerekiyordu. İlk yarının sonunda durdurulabileceğini düşündük. Sonuna kadar oynamaya zorlandık. Daha önce dediğim gibi hatırladığımız bunun son derece trajik bir olay olduğu. Hiçbirimiz bunu hafızalarımızdan silemeyiz.

Prandelli yıllar sonra itiraf etti! Sonuna kadar oynamaya zorlandıkPrandelli yıllar sonra itiraf etti! Sonuna kadar oynamaya zorlandık

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu