Gündem

Polis merkezinde skandal olay! Genç kadına gaz maskesi giydirip tecavüz ettiler

‘daki bir polis karakolunda yaşanan korkunç olayda, iki polis memuru bir kadına gaz maskesi giydirerek ettiği gerekçesiyle gözaltına alındı. Polislerin ayrıca o sırada polis merkezinde bulunan bir erkeğe tecavüz etme tehdidinde bulundukları ortaya çıktı.

Ukrayna Polisi’nden yapılan açıklamaya göre, Kiev iline bağlı Kagarlik şehrinde hastaneye başvuran 26 yaşındaki kadın, polisler tarafından işkence gördüğünü ve tecavüze uğradığını iddia etti. Bunun üzerine yapılan incelemelerde, 2 polis memurunun işkence ve tecavüz olayıyla bağlantılı oldukları şüphesiyle gözaltına alındıkları bildirildi. Gözaltına alınan polislerin görevlerine son verilirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Polis merkezinde skandal olay! Genç kıza gaz maskesi giydirip tecavüz ettiler

BİR ERKEĞE DE TECAVÜZ ETME TEHDİDİNDE BULUNDULAR

Ukrayna Devlet Soruşturma Bürosu’ndan yapılan açıklamada, bir soygun vakasıyla ilgili tanık olarak gece polis merkezine çağrılan kadının polisler tarafından işkence gördüğünün ve tecavüze uğradığının belirlendiği belirtildi. Polis memurlarının, zorla gaz maskesi giydirdikleri kadının başının üzerinden tabancayla ateş ettiklerinin tespit edildiği kaydedildi. Polislerin ayrıca o sırada polis merkezinde bulunan bir erkeğe tecavüz etme tehdidinde bulunduklarının, diz üstü çöktürdükleri ve gaz maskesi giydirdikleri şahsın başına copla vurduklarının, başının üzerinden tabancayla ateş ettiklerinin belirlendiği ifade edildi. Polis merkezinde görevli polis amirlerinin de görevine son verildiği, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü açıklandı.

Polis merkezinde skandal olay! Genç kıza gaz maskesi giydirip tecavüz ettiler

2013 YILINDA YAŞANMIŞTI

Ukrayna’da 2013 yılında Nikolayev ilinde 29 yaşındaki bir kadın 2 polis memuru tarafından işkence ve tecavüze uğramıştı. Nikolayev’de 2016 yılında ise 31 yaşındaki bir erkek, işkence gördüğü polisler tarafından silahla vurularak öldürülmüştü.

Polis merkezinde skandal olay! Genç kıza gaz maskesi giydirip tecavüz ettiler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu