Gündem

Özlem Zengin kimdir? Nereli? Kaç yaşında?

Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in  Muş Milletvekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit’in ‘deki açıklamalarına karşılık, uzun zamandır kadınlar üzerinden terörün legalize edilmesiyle ilgili özel bir gayret olduğunu belirtti. Bu konunun ardından Özlem Zengin, Özlem Zengin kimdir? Nereli? Kaç yaşında? başlığıyla aratılmaya başlandı. Biz de bu konuyla ilgili gerekli bilgileri haberimizde derledik. 

ÖZLEM ZENGİN KİMDİR?

Avukat Zengin, 9 Eylül 1969 tarihinde Tokat’ta Salih ve Nimet çiftinin kızı olarak dünyaya geldi.İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1990 yılında mezun oldu. Mezuniyetinden sonra bir süre Amerika’da yaşadı. ’ ye döndükten sonra bir yıl öğretmenlik yaptı. 1998-2001 yılları arasında Kanal 7’ de yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendiği “HAYATIN İÇİNDEN” adlı televizyon programını hazırladı. Aynı yıl serbest avukatlık yapmaya başlayan Zengin mesleğini aktif olarak sürdürmektedir.

Özlem Zengin kimdir? Nereli? Kaç yaşında?

SİYASİ HAYATI

2003 yılında AK PARTİ İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. 2005’den itibaren İl Başkan Yardımcısı olarak Tanıtım ve Medya Başkanlığı görevini üstlendi. 2011 yılına kadar devam eden bu süreçte fasılasız üç dönem il yönetim kurulu üyeliği yaptı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde, Din Sosyolojisi alanında ’Yüksek Yargı Kararları Işığında Din ve Laiklik Algısındaki Sosyolojik Değişim’ konulu tez çalışması ile yüksek lisans derecesi aldı.

Özlem Zengin kimdir? Nereli? Kaç yaşında?

Bu arada Yeni Akit gazetesinde köşe yazarlığı yaptı.12 Mayıs 2012 ‘de, Üçüncü Olağan İstanbul İl Kadın Kolları Kongresi’ nde AK PARTİ İstanbul İl Kadın Kolları Başkanlığı’ na seçildi ve 14 Mart 2015 tarihine kadar bu görevini sürdürdü. Kadın, Aile ve Çocuk üzerine sivil toplum alanında çalışmalarına da devam eden Av. Özlem Zengin İstanbul Kadın ve Aile Araştırma Merkezi “İKAMER” in kurucularındandır.

Özlem Zengin kimdir? Nereli? Kaç yaşında?

Beyaz El Dayanışma Derneği kurucu üyesi, Kadın ve Demokrasi Derneği “KADEM” kurucu üyesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesidir. Medya alanında çalışmalarına devam etmekte ve ÜLKE TV de Türkiye ve dünya gündeminin özellikle kadınların bakış açısından değerlendirildiği “İNCE FİKİR” programını hazırlamakta ve sunmaktadır. İyi derecede İngilizce bilen Zengin, 3 çocuk annesidir. 24 Haziran 2018 Genel Seçimleri AK Parti 27. Dönem Milletvekili Adayıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı