Eğitim

ÖSYM sınavlarında öğretim görevlilerinden HES kodu istenecek

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, sınavlarda görev almak isteyen görevlilerden HES kodu isteneceğinin bilgisini paylaştı. Aygün, HES kodu olmayan görevlilerin sınavda görev alma talepleri kabul edilmeyeceğinin altını çizdi.

Başkan Aygün, ”HES kodlarından sınav görevlilerinin Kovid-19 durumlarını takip ediyoruz. verilerinde Kovid-19 durumu riskli görünenlerin görevlerini iptal ederek yerlerine yeni görevliler atıyoruz.” dedi.

Şimdiye kadar gerçekleştirilen sınavlarda görev alan tüm sınav görevlilerinin HES kodları Başkanlık tarafından Sağlık Bakanlığından alındığını hatırlatan Aygün,  bundan sonra HES kodu bilgisini, adaylarda olduğu gibi sınav görevlilerinden de isteneceğini bildirdi.

ÖSYM sınavlarında öğretim görevlilerinden HES kodu istenecek

UYARILARDA BULUNDU

Prof. Dr. Halis Aygün, ”Görevlilerimizin sınav görevi talebi için sisteme giriş yapmadan önce HES kodunu edinmiş olmaları ve HES kodunun geçerlilik bitiş tarihinin sınavın yapılacağı gün veya daha ileri tarihli olması gerekmektedir.” uyarısı yaptı.

HES KODU KAYDI NASIL YAPILIR?

Görevliler, edindikleri HES kodunun ÖSYM sistemine kaydını, ÖSYM Görevli İşlemleri Sisteminde (GİS) “PROFİLİM” alanında bulunan “HES KODU BİLGİLERİM” sayfasından yapacaklar.

HES kodunun nasıl edinileceğine ilişkin ayrıntılı bilgi, Sağlık Bakanlığının internet adresinde yer almaktadır.

ÖSYM sınavlarında öğretim görevlilerinden HES kodu istenecek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı