Eğitim

ÖSYM DUYURDU! Üniversitelerin program ve kontenjanları açıklandı!

Milyonlarca üniversite adayının beklediği açıklama geldi. ÖSYM, 2020 YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nu yayımladı. Adaylar kılavuza r internet adresinden ulaşılabilecek. 

21 Temmuz’da 2020-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nu, adaylara ön bilgi vermek amacıyla internet sitesinde yayımlanmıştı. Güncel kılavuz ise bugün erişime açıldı.

TERCİHLER 6 AĞUSTOS’TA BAŞLIYOR

Buna göre, 2020-YKS tercih işlemleri, 6 Ağustos’ta başlayacak. Adaylar tercihlerini, 6-14 Ağustos’ta, kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM’nin “” internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak yapacak. Tercih işlemleri, 14 Ağustos saat 23.59’da sona erecek. 

ÖSYM DUYURDU! Üniversitelerin program ve kontenjanları açıklandı!

TERCİHLER SADECE İNTERNET ÜZERİNDEN ALINACAK

Adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini bu kılavuz bilgilerine göre yapmaları gerekiyor. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacak. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacak. 

ÖSYM DUYURDU! Üniversitelerin program ve kontenjanları açıklandı!

ADAYLARIN DİKKATİNE!

Adayların kendilerine özel kişisel bilgi niteliğindeki T.C. kimlik numaralarını ve ÖSYM aday işlemleri şifrelerini özenle korumaları ve hiç kimseyle paylaşmamaları gerekiyor. T.C kimlik numarası ve ÖSYM aday işlemleri şifresinin başkalarıyla paylaşılmasından oluşacak mağduriyetlerden aday sorumlu olacak.

ÖSYM DUYURDU! Üniversitelerin program ve kontenjanları açıklandı!

YERLEŞTİRME SONUÇLARI NASIL DUYURULACAKTIR?

Yerleştirme Sonuçları internet () aracılığıyla adaylara duyurulacaktır. Sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. İnternet sayfasındaki duyurular, sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. Yurt dışındaki üniversitelere yerleştirilen adaylar için, gerekli olduğunda ve adayın müracaatı üzerine yerleştiği programı gösteren bir yazı verilecektir. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı