Eğitim

ÖSYM duyurdu! 2018 yılı KPSS branş bazındaki sıralamalar güncellendi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 2018 sınavına katılan adayları ilgilendiren bir açıklama yaptı. Buna göre 2018-KPSS Lisans, Ön Lisans ve Ortaöğretim sınavına katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları güncellendi ve ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtıldı. Adaylar,  adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğrenebilecek.  

ÖSYM tarafından yapılan açıklama şöyle,

”Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS ve e-Okul sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde ilgili işlemlerin yapıldığı tarih itibariyle aktif olarak bulunan eğitim bilgileri ve bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuru da belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

ÖSYM duyurdu! 2018 yılı KPSS branş bazındaki sıralamalar güncellendi

tarafından gerçekleştirilen öğretmen alımlarında KPSS P10, P120 ve P121 puan türleri kullanılmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığınca öğretmenliğe atanacakların sıralamaları; alanlara göre mezun oldukları yükseköğretim programları, mezun oldukları yıllar ve öncelikleri, TTK kararlarına göre kontrol edilerek, adayların alan bazındaki başvuruları esas alınarak belirlenmektedir. Bu nedenle öğretmen adaylarının branş bazında sıralama bilgilerini kontrol ederken bu durumu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.”

ÖSYM duyurdu! 2018 yılı KPSS branş bazındaki sıralamalar güncellendi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı