Eğitim

ÖSYM Başkanı Aygün duyurdu! E-KPSS sonuçları açıklandı

15 Kasım Pazar günü gerçekleştirilen ve  97 bin 646 adayın başvuru yaptığı E- sonuçlarının açıklandığı duyuruldu. Konuya ilişkin olarak hesabından açıklama yapan ÖSYM Başkanı Halis Aygün,“97 bin 646 adayın başvurduğu ve 15 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirdiğimiz 2020-EKPSS sonuçları açıklanmıştır. Sonuçlar http://sonuc.osym.gov.tr sayfamızdan ve ÖSYM AİS mobil uygulamamızdan öğrenilebilmektedir Sınav sonuçlarının adaylarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

E-KPSS SONUÇLARI AÇIKLANDI MI? E-KPSS SONUÇ SORGULAMA EKRANI

E-KPSS sonuçları ÖSYM’nin internet sitesinden adaylara duyuruldu. E-KPSS sonucunuzu   sayfasından veya  ÖSYM AİS mobil uygulamasından öğrenebilirsiniz.

TERCİH VE YERLEŞTİRMELER NASIL YAPILACAK? 

EKPSS sonuçlarına ve kuraya göre yapılacak yerleştirme işlemleri ile ilgili olarak ÖSYM tarafından bir Tercih Kılavuzu hazırlanarak ÖSYM’nin internet adresinden yayımlanacaktır. Tercih Kılavuzda engellilerin yerleştirileceği kadrolar, kadro sayıları ve koşulları, tercihlerin alınması ve yerleştirme işlemleri ile ilgili kurallar yer alacaktır.

Tercihlerin alınacağı tarih ile ilgili bilgi ÖSYM’nin internet adresinden adaylara ve kamuoyuna duyurulacaktır.

ÖSYM Başkanı Aygün duyurdu! E-KPSS sonuçları açıklandı

EKPSS NEDİR?

“Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik” ile buna bağlı olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, , Devlet Personel Başkanlığı ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) arasında yapılan “Protokol” hükümlerine göre ÖSYM tarafından hazırlanan , EKPSS, başvuru, sınavın uygulanması ve sınav sonuçlarının değerlendirilmesi adımlarından oluşan sınav sistemidir.

ÖSYM Başkanı Aygün duyurdu! E-KPSS sonuçları açıklandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı