Dünya

New York’ta 100’e yakın çocuk Covid-19 bağlantılı olduğu düşünülen hastalığa yakalandı

New York Valisi Andrew Cuomo, 100’e yakın çocuğun Covid-19 bağlantılı olduğu düşünülen ”nadir” görülen hastalığa yakalandığını bildirdi

New York'ta 100'e yakın çocuk Covid-19 bağlantılı olduğu düşünülen hastalığa yakalandı

ABD’nin New York Valisi Andrew Cuomo, 100’e yakın çocuğun yeni tip koronavirüsle (Covid-19) bağlantılı olduğu düşünülen ”nadir” görülen hastalığa yakalandığını söyledi.

Cuomo, düzenlediği basın toplantısında, çocukları etkileyen ve Covid-19 bağlantılı olduğu düşünülen ”inflamatuvar sendromunun” araştırıldığını belirtti.

3 ÇOCUK HAYATINI KAYBETTİ

New York’ta şimdiye kadar üç çocuğun söz konusu hastalık nedeniyle hayatını kaybettiğini ve 100’e yakın çocuğun ise semptom gösterdiğini söyleyen Cuomo, söz konusu hastalığın kritik organlarda hayati tehlike teşkil eden inflamasyona neden olduğunu ifade etti.

Cuomo ayrıca, son 24 saatte New York’ta 195 kişinin koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiğini söyledi.

New York’un salgınla mücadele için 61 milyar dolara ihtiyaç duyduğunu vurgulayan Cuomo, Washington’da görüşülen yeni yardım paketinin ise kurumsal şirketleri kurtarmak yerine eyaletleri ve çalışan aileleri desteklemesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Salgının en yoğun görüldüğü New York’ta şimdiye kadar 347 binden fazla kişi koronavirüsten etkilenirken, 27 binden fazla kişi ise hayatını kaybetti.

Covid-19 görülen ülke ve bölgelerdeki yeni vakalara ilişkin güncel verilerin derlendiği “Worldometer” internet sitesine göre, ABD’de genelinde ise vaka sayısı 1 milyon 395 bine, ölü sayısı 82 bin 555’e yükseldi. (AA)

Haber Merkezi

Milenyum çağında, eve internet girdiğinden beri araştırıyorum. Yeni konular öğreniyorum.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı