Gündem

Neptün Soyer Charlie Hebdo paylaşımı | Tunç Soyer’in eşi Neptün Soyer kimdir? Nereli?

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in bundan yaklaşık 3 sene önce Instagram hesabında yaptığı paylaşımda İslam peygamberi Hz. Muhammed’e hakaret eden karikatürleri yayımlayan Fransız dergisi Charlie Hebdo’ya destek verdiği ortaya çıktı. İşte Neptün Soyer Charlie Hebdo paylaşımı ve detaylar…

NEPTÜN SOYER, CHARLİE HEBDO PAYLAŞIMI

İzmir Bütükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in eşi Neptün Soyer’in; sosyal medya hesabında Charlie Hebdo’ya destek için derginin Hz. Muhammed’e (sav) hakaret eden sayısıyla çekilmiş fotoğrafını paylaştığı öğrenildi.

Neptün Soyer’in Instagram hesabında bundan yaklaşık 3 yıl önce yaptığı paylaşımı bugün sildiği öğrenildi.

İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in kızı Defne Soyer’in de; o dönem Instagram hesabında konuya ilişkin “Dinden önce insanlık” ifadelerine yer verdiği bir fotoğraf paylaştığı öğrenildi.

Neptün Soyer’in paylaşımı:

Neptün Soyer Charlie Hebdo paylaşımı | Tunç Soyer'in eşi Neptün Soyer kimdir? Nereli?

Defne Soyer’in paylaşımı:

Neptün Soyer Charlie Hebdo paylaşımı | Tunç Soyer'in eşi Neptün Soyer kimdir? Nereli?

Neptün Soyer Charlie Hebdo paylaşımı | Tunç Soyer'in eşi Neptün Soyer kimdir? Nereli?

NEPTÜN SOYER KİMDİR?

Neptün Soyer, 1966’da Balıkesir’de doğdu. Memur bir babanın kızı olan Neptün, babasının mesleği dolayısıyla ülkenin birçok şehrinde okuma fırsatı edindi.

Neptün Soyer, Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü’nden mezun oldu. 1988-1990 yılları arasında İzmir Gümüldür’deki bir otelde çalıştı. Turizm sektöründe çalışan Neptün Soyer, 1991’de Seferihisar’da tatil köyü kurdu. Bu iş sayesinde Neptün Soyer, İzmir’in Seferihisar ilçesine bağlanmış ve bir daha da oradan ayrılmamıştır. Ayrıca Neptün Soyer, 2000-2017 yılları arasında matematik öğretmeni olarak köy ilkokullarında çalıştı.

Tunç Soyer ile evli olan Neptün Soyer’in Duygu ve Defne adında iki kızı var.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı