Ekonomi

Nakdi ücret desteği Haziran ayı ne zaman yatacak?

salgını nedeniyle ücretsiz izne çıkarılan vatandaşlara ödenen Nakdi ücret desteği ödemelerinin Haziran ayında ne zaman ödeneceği belli oldu. Bu ücretin hangi tarihlerde ödeneceğini merak eden vatandaşlar internet arama motorlarında araştırmalarda bulunuyor. Bu doğrultuda bizler de sizler Nakdi ücret desteği Haziran ayı ne zaman yatacak? sorusunun cevabını verdik. Detaylar haberimizde…

 

NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ HAZİRAN AYI NE ZAMAN YATACAK?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Haziran ayı nakdi ücret desteği ödemelerinin 8-10 Temmuz tarihlerinde yapılacağını duyurdu. Ödemeler T.C. kimlik numarasının son hanesi 0, 2 ve 4 olanlara 9 Temmuz’da, 6 ve 8 olanlara ise 10 Temmuz’da yapılacak.

Nakdi ücret desteği Haziran ayı ne zaman yatacak?

NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ NE KADAR?

Günlük 39,24 TL’lik destek ayda 1,177 TL yapıyor. Aylık nakdi ücret desteği brüt 1.177 TL olmakla birlikte 8.93 TL’lik damga vergisi düşüldükten sonra net 1.168 TL olarak vatandaşlara ödenecek.

NAKDİ ÜCRET DESTEĞİNE NASIL BAŞVURULUR?

Ücretsiz izne çıkartılan kişilerin nakdi ücret desteğinden yararlanabilmesi için başvurular SGK’nın işveren sistemi üzerinden () işveren tarafından yapılacak. İşsiz kalanlar ise başvurularını ’un internet sitesindeki  adresinden yapacak. İşsizlik maaşından yararlanamayanlara doğrudan nakdi ücret desteği verilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı