Gündem

Müzik kutusundaki firara iddianame

Müzik kutusundaki hava delikleri açıldı. Nissan’ın eski CEO’su Carlos Ghosn’un Japonya’dan Beyrut’a film gibi bir firarı gerçekleşti. O firardaki şüpheliler hakkında istenen cezalar belli oldu.

Japonya’da ev hapsinde tutulduğu sırada bir müzik kutusu içerisinde Türkiye üzerinden Lübnan’a firar eden Nissan eski CEO’su Carlos Gohsn’ın firarına ilişkin Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmasını tamamladı. 7 şüpheli hakkında iddianame hazırladı. O şüpheliler MNG Jet Operasyon Müdürü Okan Kösemen ile 4 pilot ve 2 hostesti.

Kösemen ile 4 pilot 3 Ocak günü tutuklandı. İki uçağa el konuldu. Jetlerde görev yapan 2 hostes emniyet ifadeleri sonrası serbest bırakıldı.
İki yer hizmetleri görevlisi ise savcılık tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Kösemen ifadesinde, Beyrut merkezli uçak kiralama işi yapan biri ile Dubai Osaka İstanbul Charter seferini gerçekleştirmek için anlaşma yaptıklarını söyledi. Bunun için de 175 bin dolara anlaştıklarını kaydetti.

Kösemen’in hesaplarında 216 bin 800 Euro ile 66 bin 900 dolarlık 11 ayrı hesap hareketi gözlemlendi. Bu dikkat çeken hareketlilik Kösemen’e sorulduğunda, diğer firmalardan alacağı olduğunu ve resmi bir şekilde belgeleyemeyeceğini söyledi.

Okan Kösemen ve pilotlar serhat k, bahri kutlu, Özgü Bilge B, ve Noyan P. hakkında “göçmen kaçakçılığı” suçundan 3 yıldan 8 yıla kadar hapsi istendi. Tutuksuz yargılanacak olan hostesler serpil K.K. ve nesrin A.’nın ise ‘suçu bildirmeme’ suçundan 1 yıla kadar hapisleri talep edildi.
İki yer hizmetleri görevlisi hakkında ise takipsizlik kararı verildi.

Haber Merkezi

Milenyum çağında, eve internet girdiğinden beri araştırıyorum. Yeni konular öğreniyorum.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı