Magazin

Murat Göğebakan ölüm yıl dönümünde unutulmadı…

Murat Göğebakan’ın ölüm yıldönümünde sevenlerini onu unutmadı. Ünlü şarkıcı 2014 yılında ikinci kez yakalandığı kanseri malesef yenemedi ve 31 Temmuz 2014’te 46 yaşındayken hayata gözlerini yumdu. Ölüm yıl dönümünde Murat Göğebakan kimdir? Murat Göğebakan karısı kimdir? Neden öldü? Ne zaman öldü? Murat Göğebakan aldatıldı mı? soruları merak konusu oldu. İşte Murat Göğebakan’ın hayat hikayesi.. 

r-gogebakan-300200-917443.jpg

MURAT GÖĞEBAKAN’IN KARISI KİMDİR?

2000 yılında Sema Bekmez’le nikah masasına oturdu. Yaklaşık 11 yıl süren evlilik 2011 yılında son buldu. 2009 yılında kansere yakalanan Murat Göğebakan, hastalığı yendikten kısa süre sonra eşi Sema Bekmez’le yollarını ayırmıştı. Ayrılığın gerekçesi ihanetti. Ünlü şarkıcı, kendisini aldattığını ileri sürdüğü eşine boşanma davası açtı ve dava 2011 yılında sonuçlandı, çift resmen boşandı.

MURAT GÖĞEBAKAN’IN AĞLAYARAK SÖYLEDİĞİ ŞARKI

 

MURAT GÖĞEBAKAN KİMDİR?

Adana’da 1968’de dünyaya gelen şarkıcı Murat Göğebakan, anne ve babasının işi dolayısıyla çocukluğunu ve Adana’da geçirdi. İlk, orta ve lise eğitimini Adana’da tamamlayan sanatçı, 1986’da girdiği Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olduktan sonra Çukurova Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak görev aldı. Sanatçı, aynı yıllarda dergah eğitimi aldı ve gitar dersleri verdi.

murat-gogebakan-001.jpg

Hayallerini gerçekleştirmek ve bir albüm çıkarmak üzere 1995’te Adana’dan İstanbul’a gelen Göğebakan, 1997’de “Ben Sana Aşık Oldum” albümünü müzikseverlerle buluşturdu. Sanatçının ilk albümü büyük bir çıkış yaparken, Kral TV Video Müzik Ödülleri’nde “En İyi Çıkış Yapan Erkek Sanatçı” ödülüne layık görüldü.

muratgogebakan-20130107111636-001.jpg

“Hasan’dan Olma Hatice’den Doğma” isimli kitapta kendini anlattı

Kendi yaşamının merak edilenlerini “Hasan’dan Olma Hatice’den Doğma” isimli kitabında kaleme alan Göğebakan, kitapta şu bilgileri paylaşmıştı.
“10 Ekim 1968 tarihinde Hatice ve Hasan Göğebakan çiftinin ilk çocuğu olarak Adana’da dünyaya geldim. Avrupa’ya en çok da Almanya’ya göç dalgası sürüyordu halen. O dönemlerde ekonomik şartlar hem de insanların daha iyi bir yaşam istemeleri nedeniyle oldukça popüler olan, keza günümüzde de benzer nedenlerle hala popüler, yurt dışı kervanına katıldı, annem ve babam. Bu uzun sürecek bir ayrılık anlamına geliyordu. Henüz bir bebektim ebeveynlerimden ayrıldığımda. Beni babaannemlere emanet ederek gitmişler. Bir süre sonra kız kardeşim doğdu ve o da benimle aynı kaderi paylaştı. Uzun yıllar boyunca babaannemlerde kaldım. Annem ve babamı hatırladığım kadarıyla ilk kez beş yaşımdayken gördüm. Çok uzun yıllar hem de belki onlara en çok ihtiyaç duyduğum yaşlarda ayrı kalmış olsam da onlardan, ben onları çok seviyorum.”

olmeden-once-bir-ruya-gorerek-olecegini-anlar-murat-gogebakan-001.jpg

Murat Göğebakan 2009’da kansere yakalandı

Başarılı sanatçı, 2009’un Mayıs ayında grip olduğu düşüncesiyle gittiği hastanede, kan kanseri olduğunu öğrendi. İlerleyen hastalığı dolayısıyla hastaneye yatan sanatçı, 2010’da hastalığını yenerek müzik hayatına devam etti.

Bu dönemde katıldığı bir söyleşide kanser hastalığına dikkati çeken Murat Göğebakan, “Ne yazık ki ülkemizde bu tehlikeyi yaşayan ya da bununla karşı karşıya kalan birçok insan var. Bu nedenle toplumsal bilinç oluşturulmalı. İnsanlar bu tehlikelere karşı mücadele etmeli. İnsan inanırsa başaramayacağı hiçbir şey yok.” demişti.

Hastalığı 2013’te nüksedince, yeniden tedavi görmeye başlayan sanatçı, 2014’te için bestelediği “Uzun Adam” şarkısını Erdoğan’a armağan etti.

ptxsx-1406799064-1026.jpg

Kendisine “sevgi adamı” lakabı takan ve sanat camiasında öyle tanınan Murat Göğebakan, İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede 31 Temmuz 2014’te 46 yaşındayken hayata gözlerini yumdu.

55ea593df018fbb8f87a1ce7-1.jpg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı