Eğitim

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk gündeme ilişkin açıklamalarda bulunuyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, AA Editör Masası toplantısında gümdemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulunuyor.

Selçuk: “Uzaktan eğitimle yüz yüze eğitimin tamamını yaptık diyemeyiz fakat yapmak istediğimizin fevkinde işler yaptık.Okulları 19 Haziran’a kadar 3 haftalığına açsaydık, emin olun çok daha devasa sorunlarımız olacaktı.(Yaz kitapları) Pazartesi, salı tanıtacağız. Hemen illerde, ilçelerde okullardan velilere ulaştıracağız.” dedi.

, 31 Ağustos’ta devlet okullarında başlayacak telafi eğitimlerinin zorunlu olmadığını bildirdi. Bakan Selçuk: “Bizim sağlıktan önce bir tercihimiz yok. Benim için çocuğun gülümsemesi önemli.” açıklamasında bulundu.

Kovid-19 salgınında yeni dalga ihtimali üzerine konuşan Selçuk, ”Birçok senaryoya göre hazırlık var. Problem nereye doğru evrilirse, tedbir konusunda kararlıyız.” ifadelerini kullandı.

Selçuk, önümüzdeki hafta sonu gerçekleşecek LGS’de alınan önlemleri için ”Tüm senaryolara yönelik tedbirleri alıyoruz. Velilerin kaygısını aşan bir kaygıya sahip olmak zorundayız.” dedi.

Selçuk ayrıca LGS’de sınava girecek Kovid-19 tanılı öğrenciler için tedbirlerin alındığını ve ayrı binalar oluşturulduğu belirtti ve ekledi, ”Hiç merak etmesinler.”

AYRINTILAR GELİYOR…

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı