Eğitim

Milli Eğitim Bakanı Selçuk’tan eğitime ilişkin 3 kritik uyarı

Pandemi süresinde derslerini uzaktan eğitimle alan öğrencilere yönelik sosyal medya hesabından paylaşım yapan , bu süreçte herkese birkaç not aldırmak istediğini kaydetti.

Eğitime ilişkin 3 not bildiren Bakan Selçuk, uyarılarda da bulundu. Öğretmenlerin birbirlerine de “Hocam” dediğini ifade eden Selçuk, “Çünkü öğretmenler, biraz da herkesin öğretmenidir.” diye belirtti.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan eğitime ilişkin 3 kritik uyarı

”UZAKTAN EĞİTİME SIKICA TUTUNMALIYIZ”

Notlar için bunların kağıda yazabileceği gibi akılda da tutulabileceğine işaret eden Selçuk, “Birinci notum şu: Salgın döneminde, eğitim öğretime uzaktan eğitimle devam ettiğimiz her güne sıkıca tutunmalıyız. Lütfen uzaktan eğitime, EBA TV’ye, canlı sınıflara ağırlık verin. Bu koşullarda elimizdeki en gerçekçi çözüm bu. Lütfen, gayret edelim.” ifadelerini kullandı.

İkinci notunda yüz yüze eğitime özenli ve oldukça kontrollü bir geçiş yapılacağını belirten Selçuk, şunları kaydetti:

“Öğrencilerimiz, bizim evlatlarımızdır ve en ufak bir risk durumuna mahal verecek adım atmayacağız. Çocuklarımızın sağlığı, en hassas noktamız olduğunu unutmayalım. 

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan eğitime ilişkin 3 kritik uyarı

Üçüncü notum: Biz, öğretmenlerimiz, okul yöneticilerimizle büyük bir eğitim ekibiyiz. Hepimiz ‘eğitim’ için eğitim aldık; bütün işimiz gücümüz, çabamız, derdimiz, endişemiz, çözümümüz, meselemiz ‘eğitim’. Her bir adımında büyük zorlukların içinden geçtiğimiz şu salgın günlerinde, işin bu kısmını bize bırakın. Bu ülkenin öğretmenlerine güvenin ve siz tedbirinizi almaya, çocuklarımıza evde destek olmaya, onları her türlü kaygıdan uzak büyütmeye odaklanın. Böylece, birlikte bir ekip olup birbirimize olan inancımızı yitirmez ve kenetlenirsek çocuklarımız kazanacak. Notlar bugünlük bitti; sınav yok, sözlü serbest… Siz de düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı