Gündem

Metro şantiyesinde kaza!

Sahrayı Cedid Mahallesi’ndeki Ümraniye metro inşaatındaki kaza saat 20.30 sıralarda gerçekleşti.

Yer altında yapılan çalışmalar esnasında yüzeye hafriyat çıkartan vincin halatı boşaldı. Hafriyat sepeti 60 metre yüksekliğindeki inşaat boşluğundan aşağı düştü. Aşağıdaki işçiler panik içinde kaçmaya çalıştı.

YARALI İŞÇİLER KURTARILDI

Yaşanan olayda kaçmak isteyen İsmail Çelen, İsmail Vardı yaralandı. İhbar üzerine olay yerine itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yaralı işçileri 60 metre derinlikteki boşluğa inerek kurtardı. Yaralılar ambulanslarla çevre hastanelere kaldırıldı. Olayda halatı boşalan vinçten kopan parçalar, 2 işletmeye, bir daire ve bir otomobilin camına isabet etti. Polis yaşanan olayla ilgili inceleme başlattı.

“BİRİMİZİN BAŞINA BİR ŞEY GELEBİLİRDİ”

Vinçten kopan parçaların isabet ettiği kafenin sahibi olan Berk Eryüksel, “Şuradaki inşaatta büyük bir mekanizma vardı. Aşağıya doğru iniyordu. Demir halatları vardı zaten. Demir halatların boşa döndüğünü duyduk. Kontrolsüz şekilde aşağı indiğini duyduk. Kulaklarımı kapattım çok yüksek bir ses çıkacağını düşündüm. Sonra bir anda bir şeyler çıktığını görünce apar topar içeri kaçmaya başladım. İnsanlara kaçın bile diyemedim. Sonra dışarı çıktığımızda oraya bir motor parçasının saplandığını gördük. Çok korktuk. Birileri oturmuyordu ama bu vakitlerde insanların oturduğu ve bizim de olduğumuz vakitler. Birimizin başına bir şey gelebilirdi” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı