Ekonomi

Merkez Bankası toplantısı ne zaman? Faiz kararı saat kaçta açıklanacak? Merkez Bankası faiz artıracak mı?

Piyasaların merakla beklediği gün geldi. Cumhuriyeti Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, 2020 yılının son  toplantısını gerçekleştirecek. Geçtiğimiz ay yapılan faiz artırımı sonrası çıkacak sonucu piyasalar ve vatandaşlar merakla bekliyor. Peki  Merkez Bankası toplantısı ne zaman? Faiz kararı saat kaçta açıklanacak? Merkez Bankası faiz artıracak mı? Detaylar ve daha fazlası haberimizde…

MERKEZ BANKASI TOPLANTISI NE ZAMAN?

Merkez Bankası Para Politikaları Kurulu toplantısı bugün gerçekleştirilecek. Söz konusu toplantının saat 11.00’de başlaması bekleniyor. 

MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Merkez Bankası Para Politikaları Kurulu toplantısı sonrası piyasaların merakla beklediği faiz kararı saat 14.00’de Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal ve üyelerin yapacağı yazılı açıklama ile piyasalara duyurulacak.

Merkez Bankası toplantısı ne zaman? Faiz kararı saat kaçta açıklanacak? Merkez Bankası faiz artıracak mı?

MERKEZ BANKASI FAİZ ARTIRACAK MI?

Merkez Bankası Para Politikaları Kurulu, 19 kasımda gerçekleştirdiği toplantıda politika faizini 475 baz puan artırarak yüzde 10.25’ten 15’e yükseltildiğini duyurmuştu. Merkez Bankasının bu toplantıda da faiz artırımı yapması bekleniyor. Faizlerde düşüş beklenmezken faiz artırımı yapılmaz ise faizlerin yüzde 15’de sabit kalması bekleniyor.

Öte yandan  AA ‘ın gerçekleştirdiği ankete katılan ekonomistler, politika faizinde 150 baz puan artış olacağını tahmin ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı