AsayişGündemYaşam
Trend

Mayısın ortasında, sokağa çıkma yasağı gelmeli mi?

31 ilimizde uygulanan bu yasakların bir yenisinin 19 Mayıs öncesi 16-17 ve 18 Mayıs’ın da içine katılarak 4 gün olarak gelebileceği kulislerde konuşulmaya başlandı.

Türkiye’de Covid-19 salgını kontrol altına alınmış gibi görülse de, yetkililerin rehavete kapılmaya niyeti yok. Salgının üstesinden bir an önce gelmek isteyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğindeki hükumet, uzun zamandır çeşitli hafta sonları ve resmi tatillerde sokağa çıkma yasağı ilan ediyor. Son olarak 9-10 Mayıs 2020 tarihlerinde de bir sokağa çıkma yasağı kesinleşmiş durumda.

Sokağa çıkma yasakları gelen bahar aylarında bulaş riskini düşürmek amacıyla alınıyor. Haziran ayına kadar bu yasakların sürmesine kesin gözüyle bakılıyor. Peki 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı öncesi, yani 16-17-18-19 Mayıs 2020 tarihlerinde sokağa çıkma yasağı gelecek mi?

19 MAYIS ÖNCESİ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İHTİMALİ

Bilindiği üzere ülkemizde Milli Bayramlar resmi tatil olarak kutlanıyor. Bir önceki gün ise yarım gün mesai kararı verilebiliyor.

Bu yıl Covid-19 pandemisi hafta sonları sokağa çıkma yasağı uygulaması getirdi. Son olarak 23 Nisan Perşembe günü sonraki günler ile, 1 Mayıs Cuma ise hafta sonu ile birleştirildi ve biri 4, diğeri 3 gün olmak üzere uzun süreli sokağa çıkma yasağı dönemleri geldi.

31 ilimizde uygulanan bu yasakların bir yenisinin 19 Mayıs öncesi 16-17 ve 18 Mayıs’ın da içine katılarak 4 gün olarak gelebileceği kulislerde konuşulmaya başlandı.

Konuşulan bir diğer ihtimal ise, sonraki haftanın bayram olması nedeniyle, 16-24 Mayıs arasını kapsayan bir yasak. Fakat bu ihtimal ünlü yazar Abdülkadir Selvi’ye göre hükumetin sıcak bakmadığı bir ihtimal.

Haber Merkezi

Milenyum çağında, eve internet girdiğinden beri araştırıyorum. Yeni konular öğreniyorum.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı