Gündem

Mayıs ayında vaka yoktu! Sivas Suşehri’nde koronavirüs paniği

salgını ülkemizde etkisini sürdürmeye devam ederken Sivas’ın Suşehri ilçesindeki vakalarda yaşanan artış dikkat çekiyor.

Kaymakam Hidayet Sarı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, haziranın son haftası ile temmuzun ilk gününde ilçe merkezi ve köylerde 27 kişinin Kovid-19 test sonuçlarının pozitif çıktığını belirtti.

Mayıs'ta vaka yoktu! Sivas Suşehrinde koronavirüs paniği

SON BİR HAFTADA VAKA SAYISI ARTTI

Mart ve nisan aylarında ilçe merkezi ve köylerde 15 vaka tespit edildiğine, mayıs ayında ise vaka olmadığına dikkati çeken Sarı, şunları söyledi:

“Bazı tedbirlerin bırakılması sonucu haziran ayının son haftasında 19, 1 Temmuz 2020 itibarıyla ise 8 vakamız tespit edilmiş olup, toplam vaka sayımız 27’dir. İnşallah tedbirler sayesinde bunun da üstesinden geleceğiz. Vatandaşlarımızın tedbiri ve sosyal mesafeyi elden bırakmamasını, sokağa maskesiz kesinlikle çıkılmamasını istiyoruz. Özellikle bugünlerde maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymamız çok büyük önem arz etmektedir. İlçemizdeki son bir haftadaki vaka sayısı, sürecin başından bu yana olan vaka sayısını aşmıştır.”

Sarı, özellikle taziyeler gibi toplu ortamlarda ve kalabalık alanlarda kurallara uyulmaya ekstra özen gösterilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Mayıs'ta vaka yoktu! Sivas Suşehrinde koronavirüs paniği

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı