Gündem

MasterChef’te yılın ilk MAsterClass’ını kim kazandı? Neler yaşandı?

Şef Mehmet Yalçınkaya tarafından verilen ilk MasterClass’ta yarışmacılar sebzenin yanı sıra deniz mahsülleri ve et kesimini ve temizlemesini de öğrendi. Şefin yarışmacılara gösterdiği tekniklerin sonrasında MasterChef yarışanları, öğrendiklerini uygulamaya başladı. İşte, bu akşam MasterClass’ta yaşananlar…

MasterChef'te yılın ilk MAsterClass'ını kim kazandı? Neler yaşandı?

MASTERCHEF MASTERCLASS’I KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye 2020’nin yeni bölümünde bu akşam heyecan dolu anlar yaşandı. Yeni sezonda yeni yarışmacılarla birlikte ilk kez MasterClass eğitimi yapıldı. 2 ayrı etaptan oluşan MasterClass eğitimini veren Mehmet Şef, yarışmacılara oldukça fazla teknik gösterdi. İlk etapta yarışmacılara sebze kesme ve doğrama tekniklerini gösteren Mehmet Şef daha sonra ise 2. etap olan et kesme tekniğine geçti. Bu iki etapta en başarılı teknikleri uygulayarak şeflerden tam not alan 4 yarışmacı Uğur, Serhat, Barbaros ve Berk oldu. Bu 4 yarışmacı son etapta birbirleriyle karşılaştı.

Mehmet Şef 4 yarışmacıdan öğrettiği tekniklerle ilgili yaratıcı bir yemek yapmalarını istedi ve yarışmacılara sürelerini verdi. Öğrendiği tekniklerle en iyi ve en lezzetli tabağı yapan yarışmacı Serhat oldu.

MasterChef'te yılın ilk MAsterClass'ını kim kazandı? Neler yaşandı?

MASTERCLASS İLK ÖDÜLÜ NEDİR?

Seyircileri ekranlara kilitleyen MasterChef’in ilk şef eğitiminde Mehmet Yalçınkaya, MasterClass’ın kazananına profesyonel mutfak ekipmanı hediye edileceğini belirtti. MasterClass’ın ardından en iyi performans sergileyen 4 yarışmacı finalde ter dökecek.

MasterChef'te yılın ilk MAsterClass'ını kim kazandı? Neler yaşandı?

20 Ağustos tarihli MasterClass’ta yarışmacılara bıçak kullanma, kesme, doğrama ve pişirme eğitimleri verildi. Öğrenilenler sebze ve et gibi ürünler üzerinde uygulandı. Aynı zamanda tütsüleme nasıl yapılır, tüm ayrıntıları uygulamalı olarak gösterildi.

MasterChef'te yılın ilk MAsterClass'ını kim kazandı? Neler yaşandı?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı