Magazin

Masterchef Tanya elendi mi? | Masterchef ifşa

Masterchef Tanya elendi mi? MasterChef 1 Kasım Pazar akşamı 90. bölümüyle ekranlara geldi. Yarışma öncesi Masterchef’e veda eden ismin Tanya olduğu iddia edilmişti. Peki Masterchef Tanya elendi mi? | Masterchef ifşa paylaşımı gerçek mi? İşte detaylar….

MASTERCHEF TANYA ELENDİ Mİ?

Ekranların sevilen yemek yarışması MasterChef Türkiye eleme öncesi sık sık ifşa haberleriyle gündeme geliyor. Geçen hafta Berker’in yarışmaya veda ettiği iddiaları sosyal medyada yer almış ve iddialar gerçek çıkmıştı. Yarışmaya veda eden isim bu akşam belli oldu fakat yarışma bu akşam ekranlara gelmeden yapılan bir paylaşım her şeyi ortaya çıkardı. Masterchef Türkiye’nin sevilen yarışmacısı Tanya Kilityalı’nın kaptan olduğu kırmızı takım, şimdiye dek oynanan iki dokunulmazlık oyununu kaybetti. 

Bu hafta eleme potasına giren isimler Serhat, Tanya, Emir ve Barbaros oldu. Tanya’nın babası, sosyal medya hesabında dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Tanya’nın babası kızı için sosyal medya hesabında veda paylaşımında bulundu.

Sosyal medyada Tanya’nın fotoğraflarını paylaşan Tanya’nın babası Alkan Kilityalı, paylaşımında “Olsun be güzelim 100.000 kişi içinden son 12’ye kalmak bizim için büyük bir gururdu. Kalbimizdesin sen bizim gururumuzsun, sen bizim gerçek şampiyonumuzsun” ifadelerine yer verdi.

Masterchef Türkiye’nin Kıbrıslı yarışmacısı Tanya Kilitkayalı’nın babasının bu paylaşımı sonrası Tanya’nın elendiği ifşa oldu.

MASTERCHEF İFŞA

10.jpg

Tanya, bu akşam elenerek MasterChef Türkiye’ye veda etti.

BU  MASTERCHEF’TE İLK İFŞA DEĞİL

MasterChef Türkiye’de geçen haftanın eleme adayları: Emir, Berker, Sefa, Tanya, Uğur ve Esra olmuştu.

Geçtiğimiz hafta MasterChef Türkiye’de daha eleme gerçekleşmeden yarışmaya veda eden isim ifşa olmuştu. Sosyal medyada Berker Başmanav’ın MasterChef’e veda eden yarışmacı olacağı iddiaları dolaşmıştı.

Geçmiş haftalarda sırasıyla Duygu, Walison ve Didem’im eleneceğinin yayılması bilgileri kim sızdırıyor sorusunu akıllara getirmişti.

Geçtiğimiz hafta pazar akşamı MasterChef’te Berker’in Esra’yla son ikiye kalacağı ve elenen isim olarak yarışmaya veda edeceği iddia edilse de Esra eleme gecesinde oynanan oyunun ilk turunda 12’ye kalmayı başarmıştı.

MasterChef’ta 25 Ekim Pazar akşamı ilk turda safranın başrolde olduğu yemekler yapılmıştı. İlk turda Emir, Esra ve Sefa en iyi yemekleri yaparak 12’ye kalmayı başarmıştı. Sonrasında ise Tanya, Uğur ve Berker ikinci turda yarışmışlardı. Bu turda en iyi yemeği yapan isim Uğur olmuştu. 

Tanya ve Berker arasından MasterChef’e veda eden isim Berker olmuştu.

Masterchef hangi günler yayınlanıyor?

TANYA KİLİTKAYALI KİMDİR? 

Yetenekli yarışmacı Tanya Kilitkayalı, programa yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti’nden katılıyor. Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Turizm Fakültesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü mezunu olan Kilitkaya öğretim görevlisi olarak meslek hayatını sürdürüyor.  

Masterchef hangi günler yayınlanıyor?

26 yaşındaki Tanya Kilitkayalı, çocukluğundan beri annesiyle beraber Kilitkaya Köyü’nde bir aile işletmesi olan Garavolli Cafe ve Bar mutfağında yöresel tatları hazırlayarak müşterilerinin beğenisine sunuyor.

Masterchef hangi günler yayınlanıyor?

MASTERCHEF TÜRKİYE

MasterChef Türkiye, ‘de reyting rekorları kıran aşçılık yarışması MasterChef’in Türkiye uyarlamasıdır.

MasterChef Türkiye 2011 yılında bir sezon boyunca Show TV’de ekranlara gelmiştir. 2018 yılında ise Acun Medya yapımcılığında TV8’de ekranlarına geçmiştir..

Yarışmanın 2011’de yayımlanan sezonunda jüriyi Murat Bozok, Batuhan Piatti ve Erol Kaynar oluştururken yarışmanın sunuculuğunu Öykü Serter yapmıştır. 

2018’de yayımlanan sezonunda jüriyi Mehmet Yalçınkaya, Hazer Amani ve Somer Sivrioğlu oluşturmuştur.

2019’da yayımlanan sezonunda Hazer Armani’nin yerini Danilo Zanna almıştır.

MASTERCHEF TÜRKİYE HANGİ GÜNLER, SAAT KAÇTA?

MasterChef Cumartesi, Pazar, Pazartesi, Salı ve Perşembe olmak üzere haftada 5 gün saat 20.00’de TV 8’de ekranlarında izleyicisiyle buluşuyor.

MASTERCHEF JÜRİ ÜYELERİ KİM?

Bu sene de önceki sezonlarda olduğu gibi jüri kotuğunda Danilo Zanna, Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu’nun yer alıyor.

Masterchef hangi günler yayınlanıyor?

Masterchef hangi günler yayınlanıyor?

MEHMET YALÇINKAYA KİMDİR?

Mehmet Yalçınkaya 1974 yılında Bolu’nun Yenigüney köyünde dünyaya geldi. Yalçınkaya dünyanın farklı yerlerinde Gastronomi ve Mutfak Koordinatörlüğü yaptı. 2004’te İstanbul Yemek Akademisinde insan anatomisi ve sindirim sistemi üzerine eğitim aldı.

2005’te Amerika’nın ünlü gurme dergisi “CULINARY” de Trend Chef olarak biyografisi ve spesiyalleri yayımlandı. ’da dört yılda bir yapılan 2008 IKA OLİMPİYADE DER KÖCHE A kategorisinde dünya üçüncüsü oldu.

Türk mutfağı ile ilgili çeşitli fuar, festival ve yarışmalarda madalya, şilt ve sertifikalar kazandı. Farklı tatların buluşması olan “Fusion Mutfak” akımını yapmış olduğu çalışmalar sonucu Türkiye’ de ilk uygulayan şeflerden birisi oldu.

2012’de Türkiye Aşçılar Federasyonu Turculina Team Direktörü olarak Dünya Aşçılar Olimpiyatlarında dünya ikincisi oldu.

2017-2018 sezonunda MasterChef Türkiye jürisinde yer aldı. Bir sonraki sezonda da sevilen programda yine jüri üyeliği görevini üstlendi.

Masterchef hangi günler yayınlanıyor?

SOMER SİVRİOĞLU KİMDİR?

25 Mayıs 1971 tarihinde dünyaya gelen Somer Sivrioğlu, 1995 yılında akademik kariyer hedefiyle ’ya gitti. Master yaparken şeflik kariyerine adım attı. Bir süre restoran zincirlerinde yöneticilik yaptıktan sonra Sydney’de menüsünde pek çok meze ve klasik Türk mutfağına ait lezzet bulunan bir restron açtı. Misafir jüri olarak Türk mutfağını tanıtmak için MasterChef Avustralya’da yer aldı. 2015 yılında Türk mutfağını sevdirmek için bir kitap hazırladı. 2001 yılında Aslı Sivrioğlu ile hayatını birleştiren Somer Sivrioğlu, 2 çocuk babası.

Somer Sivrioğlu’nun aldığı ödüller:

• 2013 Yerel İşletme Ödülü
• İç Batı’nın En İyi Restoranı 2012 En İyi Lezzet Ödülü
• 2010 ve 2011 RCNSW Mükemmellik Ödülü
• 2010 İç Batı’nın En iyi Türk Restoranı Ödülü

Masterchef hangi günler yayınlanıyor?

DANİLO ZANNA KİMDİR?

Danilo Zanna, 15 Nisan 1982 tarihinde dünyaya geldi. Üç kardeşten en küçüğü olan Danilo Zanna, aile restoranlarında çalışarak şeflik kariyerine başladı. ’da Gastronomi okudu. Seyahat amaçlı geldiği Türkiye’de aşkı bulunca burada kalmaya karar verdi.

Çeşitli TV programlarında şeflik yapmaya başladı. İstanbul Culinary Enstitute’de İtalyan yemekleri workshopları hazırladı ve gastronomi öğrencilerine danışmalık yaptı. Derya’nın Dünyası, İtalyan İşi, Elin Oğlu, Aşk Zamanı, İyi Fikir, Görümce, Lezzetin Şarkısı, Lezzet Akademisi gibi projelerin içerisinde yer aldı.

“Bir İtalyan, bir Hollandalı… 20 şehir, 20 farklı AB projesi” sloganıyla yola çıkan Avrupa’dan Anadolu’ya Lezzetler programında Wilco van Herpen ile birlikte Türkiye’nin farklı illerini gezdi.

Tuğçe Demirbilek ile 2012 yılında nikah masasına oturdu. Çiftin 2013 doğumlu Zeno Tibet adında bir oğlu var. 2019 yılından itibaren MasterChef Türkiye’nin jüri üyeliğini üstlenen Danilo Zanna, oğlu ve eşiyle çekildiği fotoğrafları sık sık sosyal medyadan paylaşıyor.,

.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı