Gündem

Maskesiz gençten sorumsuz davranış! Yoldan geçen öğrencinin yüzüne hapşırdı

Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde okuldan evine giden bir kız çocuğuna yolu karşısından gelen genç bir kız hapşırdı. Vakaların arttığı bu süreçte genç kızın bu sorumsuzluğu ise marketin güvenlik kameralarına böyle kaydedildi.

Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesi Huzurevleri Mahallesi Diclekent Bulvarı’nda bulunan bir marketin önünde yaşanan olayda yolda yürüyen maskesiz genç bir kız, okuldan çıkıp evine giden kız çocuğunun yüzüne hapşırdı. Hapşıran kız hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam ederken, küçük kız yüzünü silerek evine ilerledi. O anlar marketin güvenlik kamerasına yansıdı.

Maskesiz gençten sorumsuz davranış! Yoldan geçen öğrencinin yüzüne hapşırdı

OLAY ÜZÜNTÜ VERİCİ

O anları marketinin güvenlik kamerasından gören işletmeci Mehmet Katran, çok hassas olunması gereken pandemi sürecinde yaşanan olayın üzüntü verici olduğunu söyledi. Kamera ile dışarıyı izlerken caddenin karşı tarafından gelen genç bir kızın 10-12 yaşlarındaki bir kızın üzerine hapşırdığını dile getiren Katran, duruma şaşırdığını ifade etti.

Maskesiz gençten sorumsuz davranış! Yoldan geçen öğrencinin yüzüne hapşırdı

”ÇOK HASSAS OLMAMIZ LAZIM”

Katran, “Bu tür görüntülere çok dikkat etmemiz lazım, çok hassas olmamız lazım. Muhtemelen o öğrenci, kızın hapşırması üzerine pozitif vakaya yakalanırsa gidip bütün sınıfa, bütün okula bulaştıracak. Yüzündeki ıslaklığı silip çekip gitti. Böyle konulara hassasiyet gösterilmediği zaman vakaların önü alınamaz. Diyarbakır’da vaka artışlarının olmasının altındaki neden böyle konulara dikkat edilmemesidir” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı