Gündem

Malatya’da bir saat içinde dört artçı deprem oldu

AFAD verilerine göre Malatya’nın Pütürge ilçesinde saat 12.37’de 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.Deprem yerin 5.0 kilometre altında meydana geldi. Ayrıca deprem çok sayıda çevre ilde hissedildi.Vatandaşlar deprem nedeniyle kendilerini sokağa attı. Öte yandan şiddetli depremin ardından  saat 12.48 ve 12.51 ‘de 1,7 şiddetinde, saat 12,55’de 1,4 ve saat 13,01’de 1,8 şiddetinde artçı sarsıntılar meydana geldi.

Ayrıca 5,2 şiddetindeki depremden önce de Pütürge ilçesinde saat 12.20’de 1,9, saat 12.21’de ise 1,7 şiddetindeki sarsıntılar kayıtlara geçti.

Malatya'da bir saat içinde dört artçı deprem oldu

MALATYA VALİLİĞİNDEN DEPREM AÇIKLAMASI

Malatya Valiliğinden depreme ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Mahalle muhtarlıklarından alınan bilgiler ile AFAD, Emniyet ve Jandarma ekiplerince yapılan saha araştırmaları neticesinde herhangi bir can kaybı ve yaralanma olayı meydana gelmediği tespit edilmiş olup, depremin hemen ardından bölgeye sevk edilen İl AFAD Müdürlüğü ve İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü görevlilerince binalarda hasar tespitine yönelik çalışmalara başlanmıştır.”

Malatya'da bir saat içinde dört artçı deprem oldu

NE OLMUŞTU?

Kandilli Rasathanesi verilerine göre Malatya’nın Pütürge ilçesinde saat 12.37’de 5,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem yerin 5.0 kilometre altında meydana geldi. Ayrıca deprem çok sayıda çevre ilde hissedildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre deprem 5.2 büyüklüğünde yerin 7,02 kilometre altında kayıt edildi. Öte yandan deprem çevre illerden Elazığ, Diyarbakır, Şanlıurfa, Adıyaman ve Gaziantep’ten hissedildi.

Malatya'da bir saat içinde dört artçı deprem oldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı