Gündem

LGS soruları ne zaman yayınlanacak? 2020 LGS soru ve cevapları yayınlandı mı?

Milyonlarca öğrencinin lisede eğitim alabilmek için ter döktüğü Liselere Geçiş Sınavı bugün başladı. Öğrenciler okullarda velilerin ise dışarıda heyecan içinde geçirdiği şu dakikalarda en çok merak edilen konulardan biri de 2020 LGS soru ve cevapları ne zaman yayınlanacak? sorusu oldu. Sınavın bitmesi ile ‘nın erişime açtığı LGS soru ve cevaplarına haberimizden ulaşabileceksiniz. Peki, LGS soruları ne zaman yayınlanacak? 2020 LGS soru ve cevapları ile kitapçıkları ne zaman verilecek? İşte merak ettiğiniz soruların cevabı…

Binlerce adayın ter döktüğü sınavda öğrencilere çoktan seçmeli 90 soru yöneltilecek. Öğrenciler birinci oturumda, 8’inci sınıf Türkçe, din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil, ikinci oturumda ise matematik ve fen bilimlerinden soruları yanıtladı. Birinci oturum 09.30, ikinci oturum ise 11.30’da başlayacak.

2020 LGS SORU VE CEVAPLARI YAYINLANDI MI?

 

2020 LGS SORU VE CEVAPLARI NE ZAMAN YAYINLANACAK? KİTAPÇIKLAR DAĞITILACAK MI?

LGS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sınava katılan 8.sınıf öğrencileri sınavın ardından sonuçların ne zaman açıklanacağını merak edecek. tarafından yayımlanan sınav takviminde sonuçların 16 Temmuz tarihinde yine Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu