Eğitim

KYK sonuçları açıklandı mı? KYK burs sonuçları 2020 ne zaman açıklanacak?

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından verilen burslar öğrencilerin eğitim hayatları boyunca verilmektedir. KYK burs başvuruları geçtiğimiz günlerde sona erdi. Öğrenciler sonuçlar için gözlerini son dakika açıklamalarına çevirdi. Öğrencilerin maddi destekten yararlanıp yararlanamayacakları sonuçların açıklanmasıyla belli olacak. 

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK? 

KYK burs sonuçları bugün itibariyle erişime açıldı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2020-2021 eğitim-öğretim yılı yükseköğrenim burs, kredi başvuru sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Sonuçlara aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

DEĞERLENDİRME NASIL YAPILACAK? 

Başvuru sırasında öğrencilerin beyan ettiği ekonomik, sosyal ve başarı durumuna ilişkin bilgiler, tarafından kamu kurumları aracılığıyla teyit edilecek. Yapılan değerlendirme sonucunda mevzuata uygun olan öğrencilere burs ya da öğrenim kredisi tahsis edilecek.

KYK sonuçları açıklandı mı? KYK burs sonuçları 2020 ne zaman açıklanacak?

KYK BURSU NE KADAR? (2020) 

KYK 2020’de kredi ve ya burs 550 lira,Öğrenim kredisi rakamları Ocak ayından itibarenyüksek lisansta bin 100 lira,doktorada bin 650 lira olarak uygulanacakç

KYK YURT BAŞVURUSU BAŞLADI MI? 

KYK burs ve kredi başvurularının sona ermesinin ardından yurt başvuruları için de araştırmalar başladı. KYK yurt başvuru tarihleri ise henüz belli olmadı. Gelişme ve duyurulardan haberdar olmak için internet adresini takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı