Gündem

Kütahya’da vaka sayılarının arttığı Altınkent köyü karantinaya alındı

Ülkemizde vakalarının arttığı yerleşim yerlerinde karantinaya uygulanmaya devam ediyor. Bu uygulamalardan biri de Kütahya’nın Gedikli ilçesine 11 kilometre uzaklıktaki Altınkent köyünde, gerçekleştiriliyor. İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nca karantina kararı alınarak köye giriş çıkışlar kapatıldı.

BİREYSEL İZOLASYONUN YETERLİ OLMAYACAĞINA KARAR VERİLDİ

İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun bugün gerçekleştirdiği toplantıda, Altınkent köyünde tespit edilen pozitif vakalar nedeniyle bireysel izolasyonun yeterli olamayacağı için karantina uygulaması başlatılmasına, giriş çıkışların kişilerin sağlık durumunu tehdit edecek acil durumlar dışında ikinci bir emre kadar yasaklanmasına karar verilirken, köyde pozitif sonuçlu tespit edilen ve bu kişilere temaslı kişilerin ev karantina süreçlerinin devam etmesine, Aile hekimlerince haftada 1 gün verilen mobil sağlık hizmetlerinin gerekli önlemler alınarak devam etmesine, Altınkent köyünde oturan vatandaşlarca Vefa Sosyal Destek Birimi’ne bildirilen ihtiyaçların ilgili kurumlarca karşılanması kararları alındı.

Ayrıca, Altınkent ve Gümele Köyü Kavşağı’ndan köye giriş çıkışların kontrollü olacağı, diğer giriş çıkışların da kullanılmaması için tedbirler alınacağı bildirildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı