Gündem

Kreşlerin açılmasını eleştiren Berna Laçin’i Bakan Selçuk böyle ti’ye aldı

salgının etkilerini azalmasının ardından Normalleşme Süreci kapsamında 1 Haziran’dan itibaren kreşlerin açılmasını eleştiren Berna Laçin Twetter üzerinden kamoyuna bir soru yöneltti. Laçin’in, “Kreşlere gidenler kaç yaşında” sorusuna Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan, “Bunun düşünülmediğini zannedecek yaşta olmadıkları kesin” cevabı geldi.

Cumhurbaşkanı , dün düzenlenen kabine toplantısının ardından 1 Haziran’dan itibaren kreş ve gündüz bakım evlerinin açılacağını duyurdu. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Berna Laçin ise 18 yaş ve altındakini sokağa çıkma yasağını hatırlattı.

LAÇİN’İN İMALI SORUSU 

Alınan kararlar ardından ‘dan paylaşım yapan oyuncu Berna Laçin, “Alın size yeni nesil soru örneği: 1 Haziran sonrası kreşler açılacak ama 18 yaş altına 5 gün sokağa çıkma yasağı uygulanacaktır. Bu durumda kreşlere gidenler kaç yaşındadır?” dedi.

Kreşlerin açılmasını eleştiren Berna Laçin'i Bakan Selçuk fena ti'ye aldı

BAKAN SELÇUK’TAN CEVAP 

Laçin’in tepki çeken paylaşımına ilk cevap Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan geldi. Laçin’in yorumunu paylaşarak cevap veren Selçuk, “Bunun düşünülmediğini zannedecek yaşta olmadıkları kesin” ifadelerini kullandı

Kreşlerin açılmasını eleştiren Berna Laçin'i Bakan Selçuk fena ti'ye aldı

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLAN ÇOCUKLARLA İLGİLİ GENELGE

Yayımlanan genelgeye göre: Daha önce yayımlanan genelge ile sokağa çıkma kısıtlaması tabi olan çocuklar ve gençlerin ihtiyaca göre bakıcı, aile büyüklerine, kreş veya gündüz bakım evlerine gidebilecek, veli/vasilerinin nezaretinde yolculuk yapabilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu