Eğitim

Kreşler açık mı, kapanacak mı? Anaokulları tatil mi? MEB son dakika açıklaması

Pandemi sürecinde 2020-2021 eğitim öğretim yılı uzaktan online olarak başladı. Okulların kademeli açılmasıyla birlikte öğrenciler derslerini hem uzaktan hem yüz yüze şeklinde aldı. 16 Kasım’da ara tatile girilmesiyle 1 haftalık tatil sürecine giren öğrenciler 20 Kasım’da yeniden yüz yüze eğitim görecekti. Ancak dün yapılan kabine toplantısı sonrası yeni tedbirleri alındı. Bu kapsamda tüm okullar 31 Aralık’a kadar kapatıldı. Kreş ve anaokuluna çocuklarını yollayan veliler yasakların kendilerini de kapsayıp kapsamadığını merak ediyor. Peki Kreş ve anaokulları kapanacak mı?  İşte  son dakika açıklaması …

KREŞLER VE ANAOKULLARI KAPANACAK MI?

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre resmi ve özel tüm anaokulu, ana sınıfı ve uygulama sınıflarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılacak.

Bakanlığın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

“Okul öncesi eğitim kurumlarında, 5 gün ve günde 6 etkinlik saati yüz yüze eğitim yapılacak ve bir etkinlik saati 30 dakika olarak planlanacak.Fiziki imkanları uygun olan okul öncesi eğitim kurumlarında, salgınla ilgili tüm tedbirlerin alınması şartıyla çocuk kulüpleri açılabilecek.”  

Kreşler açık mı, kapanacak mı? Anaokulları tatil mi? MEB son dakika açıklaması

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı