Ekonomi

Kredi kartı taksit sayısı kaç oldu? Kredi kartı taksit sayısı 2020

Kredi kartı taksit sayısı kaç oldu? Kredi kartı taksit sayısı 2020 soruları şu sıralar internet mecrasında çokça aratılanlar arsında yerini aldı. Biz de bu konuyla ilgili detayları haberimizde yer verdik.

KREDİ KARTINA NASIL TAKSİT YAPILIR?

Kredi kartına nasıl taksit yapılır sorusuna yanıt arayan insanların uygulayabileceği birden fazla yöntem vardır.

Bunlar şu şekillerdedir;

Kredi kartı taksit sayısı kaç oldu? Kredi kartı taksit sayısı 2020

KREDİ KARTI TAKSİT SAYISI KAÇ OLDU? KREDİ KARTI TAKSİT SAYISI 2020

Bakanlık tarafından hazırlanan Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, ‘de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, perakende işletmelerce tüketicilere yönelik gerçekleştirilen taksitli satışlar yeniden düzenlendi.

Yapılan açıklamaya göre video, kamera ve ses sistemi gibi elektronik eşya satışları ile fiyatı 3 bin 500 liranın üstünde olan televizyon satışlarında taksit süresi 6 aydan 4 aya çekildi. Tablet bilgisayar satışları için süre 6 ay olarak devam edecek.

Kredi kartı taksit sayısı kaç oldu? Kredi kartı taksit sayısı 2020

Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve elektrikli ev aletleri gibi elektrikli eşya satışları ve mobilya satışlarında daha önce 18 olan taksit sayısı sınırı 12’yi geçemeyecek.

Hava yolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalarda taksit sayısı 18 olarak uygulanmaya devam edecek.

Perakende işletmelerce basılı ve külçe halinde olmayan kuyum satışlarında taksitlendirme süresi daha önce 8 ayı geçemezken, bu süre 6 aya çekildi. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu () da 18 Aralık’ta söz konusu harcamalara ilişkin kredi kartı taksitlendirme sürelerinin düşürüldüğünü duyurmuştu.

Kredi kartı taksit sayısı kaç oldu? Kredi kartı taksit sayısı 2020

KREDİ KARTINA TAKSİT YAPMANIN AVANTAJI NEDİR?

En büyük avantaj, özellikle bir çırpıda ödendiğinde maddi olarak bireyleri zorlayacak olan ödemelerin, belirli miktar ve aralıkta ödenecek olmasıdır. Bu sayede diğer temel ihtiyaçlar daha az sekteye uğrar.

Alınmak istenilen fakat maddi anlamda korkutan ürün ve hizmetler daha cesurca alınabilir. Dezavantaj olarak ise, ürünlerin nakit fiyatları ile taksitli fiyatları arasında fiyat farkının olmasıdır. Bu fark genel itibariyle çok yüksek olmamakla birlikte, dezavantaj olarak görülür.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı