Eğitim

KPSS ortaöğretim sınav giriş belgesi yayımlandı mı? KPSS ortaöğretim giriş yeri sorgulama ekranı

KPSS ortaöğretim oturumuna kısa bir süre kaldı. KPSS ortaöğretim sınavı 22 Kasım’da saat 10.15’te başlayacak.130 dakika sürecek sınava liselerden mezun olanlar katılabilecek. Binlerce kişinin başvurduğu sınav için heyecanlı bekleyiş devam ederken sınav giriş belgelerinin ne zaman yayımlanacağı merak edildi. Peki KPSS ortaöğretim sınav giriş belgesi yayımlandı mı? KPSS ortaöğretim sınav giriş belgesi nasıl alınır? KPSS ortaöğretim giriş yerleri ne zaman belli olacak 2020? 

KPSS ORTAÖĞRETİM SINAV GİRİŞ BELGESİ YAYIMLANDI MI?

ÖSYM, giriş belgelerini sınava  1 hafta kala yayımlamaktadır.

KPSS ORTAÖĞRETİM SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?

Ortaöğretim sınav yerleri ÖSYM’nin adresi üzerinden gerekli bilgilerin girilmesiyle erişime açılacak.

KPSS ORTAÖĞRETİM GİRİŞ YERLERİ NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

2020-KPSS Ortaöğretim ve DHBT’ye başvuran adaylar için ayrı ayrı Sınava Giriş Belgesi düzenlenecektir. Bu belgeyi adaylar, T.C. Kimlik/Y.U. numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin internet adresinden, ilgili sınav tarihinin yaklaşık 10 gün öncesinden başlamak üzere edinebileceklerdir. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafı bulunmaktadır.

Adaylar girdikleri sınava ait Sınava Giriş Belgesi’ni yanında bulundurmak zorundadırlar. Bu belge olmadan sınava girmek mümkün değildir. Hiçbir aday Sınava Giriş Belgesi’nde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giremez. Sınava Giriş Belgesi’nde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giren adayın sınavı geçersiz sayılır. Adayın sınava gireceği binayı, adres bilgisini teyit etmek amacıyla sınav gününden önce gidip görmesi sınav günü kendisine kolaylık sağlayacaktır.

Sınava Giriş Belgesi adayların adreslerine ayrıca gönderilmeyecektir. Sınava Giriş Belgesi’ni kaybeden adaylar tekrar internetten edinebileceklerdir. Adaylar internetten edinecekleri Sınava Giriş Belgesi’nin renkli veya siyah beyaz çıktılarını sınavda yanlarında bulundurmak zorundadır. Belge üzerinde adayın fotoğrafının bulunması zorunludur. Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraflarının görünür olmasına dikkat etmelidir. Belgenin ön yüzündeki ÖSYM tarafından belirlenmiş bilgiler hariç ön ve arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunduğu takdirde adayın sınavı geçersiz sayılacaktır.

KPSS ORTAÖĞRETİM SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS ortaöğretim sonuçları 24 Aralık 2020 tarihinde açıklanacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı