Gündem

Koronavirüs testi pozitif çıktı! Ziyarete gelen 47 kişi karantinaya alındı

Anjiyo ameliyatı olan 63 yaşındaki Ö.S. bir süre sonra tekrar rahatsızlanınca hastaneye kaldırıldı. Hastanede testi yapılan adamın test sonucu pozitif çıktı. Yaşanan olay üzerine Ö.S’yi ziyarete egelen 47 kişi karantinaya alındı.

İlçe merkezine 18 kilometre uzaklıktaki Yeşilyurt Mahallesi’nde yaşayan çiftçi Ö.S.’ye, özel bir hastanede anjiyo yapıldı. 11 Mayıs günü taburcu olup, evine gelen Ö.S., 3 gün sonra ise göğüs ağrısı çekip, öksürmeye başladı. Yakınları tarafınan İslahiye Devlet Hastanesi’ne götürülen Ö.S.’ye yapılan koronavirüs testi pozitif çıktı.

5ec3e2bd5cf3b01f7841fa39.jpg

9 AYRI EVDE YAŞAYAN TOPLAM 47 KİŞİ

Ö.S ., sevk edildiği özel hastanede tedaviye alınırken, filyasyon ekibi, çalışma başlattı. Çalışma sonunda, Ö.S.’ye anjiyo sonrası geçmiş olsun ziyaretine geldikleri belirlenen Yeşilyurt Mahallesi’ndeki 9 evde yaşayan 47 kişi karantinaya alındı.

anjiyo-sonrasi-testi-pozitif-cikti-ziyarete-gelen-47-kisi-karantinaya-alindi-733637-1.jpg

GİRİŞ ÇIKIŞLAR YASAKLANDI

Karantinaya alınan evlerin çevresinde jandarma ekipleri, güvenlik şeridi çekti. Giriş-çıkışların yasaklandığı evlerde yaşayanların ihtiyaçları, İslahiye Belediyesi ekipleri tarafından karşılanıyor. Ö.S.’nin kullandığı araç da dezenfekte edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı