Gündem

Koronavirüs Bilim Kurulu video konferans ile toplanacak

Bilim Kurulu, video konferans yöntemiyle saat 14.00’de toplanacak. Toplantının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarda bulunacak.

Vaka artışı ve hastaların durumunun ele alınacağı toplantıda, tanı ile tedavi konusunda dünyadaki ve ‘deki gelişmeler değerlendirilecek.

TÜRKİYE’DE SON DURUM

Sağlık Bakanlığının internet sitesinde yer alan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da ‘dan paylaştığı “Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu”nun güncel verilerine göre, dün 25 bin 382 test yapıldı ve 1022 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu.

Son 24 saatte 28 hasta vefat etti, 1318 hasta iyileşti. Toplam test sayısı 1 milyon 675 bin 517, vaka sayısı 151 bin 615 ve vefat sayısı 4 bin 199 oldu.

Toplam yoğun bakımdaki hasta sayısı 882, solunum cihazına bağlı hasta sayısı 455 ve iyileşen hasta sayısı 112 bin 895 olarak kayıtlara geçti.

Koronavirüs Bilim Kurulu video konferans ile toplanacak

“VAKA SAYISINDA BEKLENEN DÜZEYDE BİR AZALMA VAR”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabındaki paylaşımında, “Yeni vaka sayısında beklenen düzeyde bir azalma var. Yoğun bakıma ihtiyaç duyan hastalarımızın sayısı düşüyor. İyileşen hasta sayımız öngörülen seviyede. Hayat tarzımız ‘kontrollü sosyal hayat’, hep birlikte tedbir. Koşulu, maske ve 1,5 metre sosyal mesafe.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı