Gündem

Koronavirüs aşısı bulundu mu? Koronavirüs aşısı ne durumda?

Pandemi sürecinde olan Dünya için aşısı bulunduğu bilgisi herkesi sevindirdi. Peki Koronavirüs aşısını kim buldu? Koronavirüs aşısı ne durumda? İşte bu soruların cevapları haberimizde….

KORONAVİRÜS AŞISI BULUNDU MU?

Çözümü aylar süren koronavirüs aşısı ile ilgili Bilim adamlarından sevindirici haber geldi. Dünyada toplam 60 milyon kişinin yaşamını yitirdiği haberi dünya kamuoyunda büyük yankı bulundu. Bu konu hakkında konuşma yapan Dr. Mulligan, corona virüsüne karşı aşının geliştirilme aşamasında olduğunu söylerken, “Bilim insanları şu an herhangi bir aşının işe yarayıp yaramayacağını bilmiyorlar” dedi.

Koronavirüs aşısı bulundu mu? Koronavirüs aşısı ne durumda?

KORONAVİRÜS AŞISINI KİM BULDU?

Yapılan onca çalışmanın ardından dünyanın önde ilaç şirketlerinden Pfizer ve bir Alman biyoteknoloji şirketi olan BioNTech aşıyı bulan şirketler olarak görüldü. 

Koronavirüs aşısı bulundu mu? Koronavirüs aşısı ne durumda?

KORONAVİRÜS AŞISI NE DURUMDA?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs hakkında endişesini sosyal meya hesabı  üzerinden açıkladı. Koca, yaptığı paylaşımda koronavirüslü vaka sayısının arttığını açıklayarak “Test sayımız, salgın boyunca en yüksek olduğu dünkü seviyenin biraz altında. Yakın zamanlarda vaka sayılarının en çok arttığı illerimizden Gaziantep’te, son bir hafta içinde, ortalama vaka sayıları yüzde 10 düştü. 25 ilimizde son 2 gündür entübe hastamız yok” değerlendirmesinde bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı