Gündem

Koronavirüs aşı için beklenen haber: Sonbaharda hazır olacak

Tüm dünyanın mücadele verdiği salgını için sürdürülen aşı çalışmaları hakkında yeni bir gelişme yaşandı.

‘in önde gelen tıbbi danışmanlarından Dr. Zhong Nanshan, ilk koronavirüs (Kovid-19) aşılarının sonbaharda kullanıma hazır olabileceğini açıkladı. Dr. Zhong Nanshan, koronavirüs salgını ile, sürü bağışıklığıyla değil, kitlesel aşı ile mücadele edilmesi gerektiğini söyledi.

SÜRÜ BAĞIŞIKLIĞI İÇİN ‘ŞOKE EDİCİ’ DEDİ

İngiliz hükümeti tarafından koronavirüs ile savaşmanın bir yolu olarak ortaya atılan sürü bağışıklığı ile ilgili, çok fazla cana mal olacağını ve  30 ile 40 milyon insanın ölmesine neden olabileceğini söyleyen Dr. Nanshan, “Bir ülkenin nüfusunun yüzde 60 ila 70’inin sürü bağışıklığı nedeniyle enfekte olması gerekir. Eğer öyleyse, bunların yüzde yedisi hastalıktan ölecekti. Bu şok edici. Çok pahalı ” dedi.

Koronavirüs aşı için beklenen haber: Sonbaharda hazır olacak

5 FARKLI AŞI İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Çinli bilim insanları tarafından geliştirilen bazı aşıların sonbaharda ‘acil kullanım’ için hazır olabileceğini söyleyen 83 yaşındaki Dr. Nanshan, “Bazıları belki bu yıl sonuna kadar acil durum için kullanılabilir. Acil bir durumda ihtiyaç duyulursa bu yıl sonbahar veya kış aylarında olacağına inanıyoruz.” İfadelerini kullandı. Merkezi hükümet tarafından Pazar günü yayınlanan bir rapora göre, Çin en az beş farklı koronavirüs aşısını test ediyor.

Koronavirüs aşı için beklenen haber: Sonbaharda hazır olacak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı