Gündem

Köpeklerin saldırısında ağır yaralanan kedi tedaviye alındı

OSMANİYE’de, köpeklerin saldırısı soncu kaburgaları ve karın boşluğundan ağır yaralan sokak kedisi, mahallelinin yardımıyla tedaviye alındı.

Karaçay Mahallesi’nde, dört yavrusu bulunan sokak kedisi, köpeklerin saldırısı sonucu kaburgaları ve karın boşluğundan ağır yaralar aldı. Çevredeki vatandaşlar kediyi yakalayıp ilk başta özel bir veteriner kliniğine götürdü. Burada kedinin yaralarına gerekli müdahaleler yapıldıktan sonra oluşan kapsüle fitil konulup tedavi sürecine başlandı.

Kediyi kliniğe götüren vatandaşlar, maddi imkansızlıklar nedeniyle tedaviyi devam ettiremeyince Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Osmaniye İl Temsilciliği’ne başvurdu. Yaralı kedinin tedavisi HAYTAP’ta kaldığı yerden devam edildi.

Veteriner hekim Ali Laçinbala, kedinin nekroze dokularını temizledikten sonra, yara odağı çok büyüyen kısmın 10 dikişle kapatıldığını belirterek, “Kedimize antibiyotik tedavisi başladı. Vitamin takviyeleri yaptık. 4 yavrusu olan anne kedimizin bir an önce eski sağlığına kavuşarak, yavrularının yanına tekrar dönmesini temenni ediyoruz” dedi.

Kaynak: DHA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı