Gündem

Kısıtlamanın ilk dakikalarında ceza!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında, salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla İçişleri Bakanlığı’nca genelge yayımladı.

5ebf1d1cd265a21678d3d09d

Genelge kapsamında, 15 Mayıs saat 00.00 ile 19 Mayıs saat 00.00 arasında büyükşehir statüsündeki Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun ve Van ile Zonguldak olmak üzere toplam 15 ildeki vatandaşların sokağa çıkmaları kısıtlandı. 

Bu kapsamda Bursa’nın, Kent ve Fomara Meydanı, Heykel Caddesi ve Acemler gibi önemli noktalarında polis ekipleri kontrol noktaları oluştururken, yasağa rağmen açık olan işletmelere ve sokakta bulunan vatandaşlara uyarılarda bulunuldu.

DOĞUM GÜNÜ PARTİSİNDEN DÖNEN GENÇLERE CEZA

İnegöl ilçesinde ise kısıtlamada dışarı çıkan Mustafa E. (23) ve Muhammed E. (24), görevli trafik ekiplerince durduruldu.

5ebf1d2cd265a21678d3d09f

Ekiplerin sokağa çıkma kısıtlamasının başladığını ve neden dışarıya çıktıklarını sorması üzerine, “Arkadaşımızın doğum gününü kutladık, çay içtik. Saatin nasıl geçtiğini anlamadık” diyen gençlerin kimliklerini de yanlarına almadıkları tespit edildi.

2 genç kimlik tespiti için karakola götürülürken, sokağa çıkma yasağına uymadıkları için de toplam 6 bin 360 TL para cezası uygulandı.

Haber Merkezi

Milenyum çağında, eve internet girdiğinden beri araştırıyorum. Yeni konular öğreniyorum.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı