Gündem

Kendisini polis olarak tanıtıp 14 kişiyi gasp etti

Bağcılar’da 12 Mayıs’ta  polise başvuran Pakistan vatandaşı  iki kişi, kendisini polis olarak tanıtan bir kişinin bir adet cep telefonu ile  500 liralarını  gasp ettiği yönünde şikayette bulundu. Olay yeri ve çevresinin güvenlik kameralarını inceleyen Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri,  şüphelinin  Esenler Oruç Reis Mahallesi’nde bir adrese gittiğini tespit etti. Buraya baskın düzenleyen ekipler, Pakistan vatandaşı 14 kişiyi bağlanmış halde buldu. Bu kişiler, kendisini polis olarak tanıtan polis kıyafetli birinin içeriye zorla girerek kendilerini bağladığını, ardından da telefonlarını ve paralarını aldığını söylediler.

5ec26978214ed81bc0dead16

6 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI 

Yine kamera kayıtlarını inceleyen polis, şüphelinin  son gittiği Esenler Turgut Reis Mahallesi’nde son görüldüğü yerde esnafla görüştü. Esnaf yakınlarda bulunan bir metruk binaya yabancı uyruklu şahısların girdiği yönünde bilgi verdi. Bunun üzerine binaya baskın yapan polis,  yabancı uyruklu 6 kişiyi  gözaltına aldı. Bilal K. İle birlikte yakalanan diğer 5 kişi, Bilal K.’nın kendilerini oraya davet ettiğini ve ondan 900 TL karşılığında 4 adet telefon aldıklarını söylediler.  Mağdurlar da  kendilerini gasp edenin Pakistan vatandaşı Bilal K. (18) olduğu yönünde ifade verdi.

GASPÇI TUTUKLANDI

Emniyet işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 6 kişiden Bilal K., “Yağma” suçundan tutuklanırken, Bilal K. ile birlikte aynı yerde yakalanan diğer 5 kişi serbest bırakıldı.

Haber Merkezi

Milenyum çağında, eve internet girdiğinden beri araştırıyorum. Yeni konular öğreniyorum.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı