Gündem

Kendi imkanlarıyla yemek yapan Taha, 1 milyon takipçiyi geçti!

Kendini bildi bileli mutfakta olmaktan keyif alan Taha Duymaz, paylaştığı yemek videolarıyla tanındı. Başta maddi durumundan dolayı linç yiyen ve “Çok fakirsin, mutfağın da çok çirkin, kesin pistir” gibi yorumlar alan 17 yaşındaki genç delikanlıya artık destek yağıyor.

Onun bu mutfak sevgisini ve verdiği emekleri göz ardı etmeyen pek çok sosyal medya kullanıcısı, yapılan haysiyetsiz yorumlara inat vicdan dersi veriyor. İmkanlarının kısıtlı olduğundan bahseden ve bazen tarifler için malzeme bulmakta bile zorlanan Taha için herkes maddi-manevi destek vermekte. Genç çocuk 1 milyon takipçiye ulaştı ve artık amacı, herkesin temennisi gibi ileride iyi bir şef olmak.

12 ÇOCUKLU BİR AİLEDE BÜYÜDÜ

Yayladağı ilçesine bağlı Güveççi Mahallesi’nde ikamet eden 12 çocuklu Duymaz ailesinin 11’inci çocuğu olan 17 yaşındaki Taha Duymaz, küçüklükten beri mutfağa ilgisi olduğunu, kısıtlı imkanlarla bugüne kadar geldiğini söyledi.

Duymaz, “Küçüklükten beri yemek yapmayı seviyorum. Anneme sürekli mutfak işlerinde yardım ederim. Kardeşim Melek bu süreçte bana çok yardımcı oluyor. İlk önceleri kanalında yayınladım hazırladığım yemekleri. İmkanlarımız kısıtlı, hangi malzemeyi bulursam onunla yemek yapmaya çalışıyorum. Daha çok Hatay yöresine ait yemekler yapıyorum. Bu bağlamda memleketimin yemek kültürünü tanıtmayı da amaçlıyorum. Kendimi en iyi şekilde geliştirerek çocukluk hayalim olan iyi bir aşçı olmak istiyorum” dedi.

Kendi imkanlarıyla yemek yapan Taha, 1 milyon takipçiyi geçti!

RAHATSIZLIĞINDAN DOLAYI OKULU BIRAKTI

İlkokuldan sonra okumaya devam edemediğini belirten Duymaz, “İlkokulu bitirdikten sonra eğitimin taşımalı olması rahatsızlıklarımı tetikledi. Araçla seyahat edemiyorum. İlerleyen süreçte imkan olursa eğitimime kaldığım yerden devam edeceğim” diye konuştu.

Kendi imkanlarıyla yemek yapan Taha, 1 milyon takipçiyi geçti!

OKULU İÇİN DESTEK OLACAK

Gülben Ergen de Taha Duymaz ile yaptığı canlı yayın ile genç şefe destek verdi. Canlı yayında Duymaz’a okulu dışarıdan bitirmesi için destek olacağını söyleyen Gülben Ergen, özellikle Hataylı işletmecilere, Taha’ya sahip çıkmaları için seslendi. Binlerce kişinin katıldığı canlı yayında izleyiciler, 17 yaşındaki Taha için ‘Geleceğin Master Chef’i’ yorumu yaptı…

Kendi imkanlarıyla yemek yapan Taha, 1 milyon takipçiyi geçti!

Kız kardeşi Melek Duymaz ise ağabeyinin mutfaktaki en büyük yardımcısının kendisi olduğuna dikkat çekerek, “Abim yemek yaparken videoları ben çekip sosyal medyada paylaşıyorum ilk başlarda ilgi görmedik. Hatta çok kötü yorum yapanlarda oldu. Ama biz abimle vazgeçmedik her şeye rağmen devam edeceğiz. Abimin her daim yanındayım destek vermeye devam edeceğim” dedi.

Kendi imkanlarıyla yemek yapan Taha, 1 milyon takipçiyi geçti!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu