Gündem

Kabine toplantısı ne zaman? Sokağa çıkma yasağı kalktı mı?

Bayramda 81 ilin tamamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması 27 Mayıs 2020 Çarşamba günü 00.00’da sona ermişti. 14 büyükşehir ve Zonguldak’ta hafta sonları uygulanan kısıtlamanın sona erip ermediği ise bu bölgelerde yaşayan kişiler tarafından araştırılmaya devam ediyor.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI HAFTA SONU DEVAM EDECEK Mİ?

Kısıtlamanın bulunduğu Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak illerinde hafta sonu yasağının devam edip etmeyeceği ise kabine toplantısının ardından açıklanacak.

Kabine toplantılarının bitiminde açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 ille ilgili yeni kararı da duyurması bekleniyor. Yine aynı şekilde bu şehirlerde devam eden seyahat kısıtlaması da normal şartlarda 3 Haziran’da sona erecek. Yeni bir karar alınması durumunda bu kararın da yine toplantı sonrasında duyurulması bekleniyor.

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN YAPILACAK?

Cumhurbaşkanlığı Erdoğan başkanlığında video konferans yöntemiyle 28 Mayıs perşembe günü kabine toplantısı gerçekleştirilecek. Kontrollü sosyal hayata dair atılacak yeni adımlar toplantıda masaya yatırılacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, virüsle mücadeleye ilişkin ayrıntılara dair kabine toplantısında bir sunum gerçekleştirecek. Bilim Kurulu’ndan gelen tavsiye kararlarını paylaşacak.

İllerdeki seyahat kısıtlamalarına ilişkin genelgenin süresi 3 Haziran’da doluyor.. O genelge ile ilgili kararın ne olacağı toplantıda ele alınacak.. 15 ilin tamamında mı seyahat kısıtlaması kalkacak.. Yoksa bazı illerde kısıtlama sürecek mi? Toplantının önemli gündem maddesi olacak.

 
Seyahat kısıtlaması kalkacak mı?

 

 

Haber Merkezi

Milenyum çağında, eve internet girdiğinden beri araştırıyorum. Yeni konular öğreniyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu