Gündem

İzmir’in o mahallesinde koronavirüs vakaları arttı!

İzmir’in Menderes ilçesine bağlı kırsal Küner Mahallesine aniden artan yeni tip vakaları nedeniyle köydeki tüm vatandaşlara test yapıldı. Salgının korkutucu bir hal aldığı köyde mahalleli evden çıkmaya korkuyor. 

Küner Mahallesine geçtiğimiz günlerde giriş ve çıkışların, alınan flaş bir kararla kısıtlanmasının ardından köyde tedbirler üst düzeye çıkarılmıştı. Son dönemlerde sık sık vaka artışları ve karantina haberleriyle gündeme gelen mahallede 2 bin 600 kişi yaşıyor.

İzmir’in o mahallesinde vakalarda büyük artış!

Köyde vaka artış oranının aniden yükselmesi nedeniyle alınan karar doğrultusunda köyde ikamet etmeyenlerin Küner’e girişine izin verilmezken, köylülerin giriş ve çıkışları ise ateş ölçümü yapıldıktan sonra gerçekleştirilmeye başlanmış ve köy camisinden yapılan anonslarla testi yapılmayan vatandaşların Covid-19 testi yaptırmak üzere köy meydanına gelerek test yaptırmaları istenmişti.

İzmir’in o mahallesinde vakalarda büyük artış!

“VAKA SAYISI 70’E YÜKSELDİ”

Korona virüs vakalarının artış göstermesinin ardından bölgeye gelen filyasyon ekipleri tarafından tüm köylülere Covid-19 testi yapıldığını ifade eden Küner Mahalle Muhtarı Harun İbiş Aydın, “Yapılan son testlerle köyümüzdeki vaka sayısı 70 oldu. Test yapılmayan kimse kalmadı. Vatandaşlar bu süreçte evlerine çekildi. Köydeki kahvehane ve berberler bir süre daha kapalı kalacak. Tarla ve bahçesi olan vatandaşlar işlerini yaptıktan sonra evlerine gidiyor. Onun dışında kimse sokağa çıkmıyor. Bir süre daha bu şekilde tedbirli davranmaya devam edeceğiz. En kısa zamanda bu durumdan kurtulmak istiyoruz” dedi.

İzmir’in o mahallesinde vakalarda büyük artış!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı