Magazin

İzmir depreminde yakınlarını kaybeden İclal Aydın’ın acı günü

İzmir’de cuma günü meydana gelen , Seferihisar’ın yanı sıra kent merkezi ve çevre ilçelerde sarsıcı şekilde  hissedildi. Ebeveynlerinin beş yıl süren evlat hasreti sonrasında tüp bebek tedavisiyle dünyaya gelen ikiz çocukları Çınar ve Sayra, depremde yıkılan Rıza Bey Apartmanı’nda birlikte hayata veda etti. Evde ders çalışırken depreme yakalanan ikizlerden acı haber geldi.

“SESLERİ GELİYOR DİYE HABER GELİNCE DÜNYALAR BİZİM OLMUŞTU”

Oyuncu İclal Aydın ise kuzeni Tülin Alpgündüz’ün vefat eden ikizleri Sayra ve Çınar için İnstagram hesabından yürek yakan bir paylaşımda bulundu. Aydın, yaptığı paylaşımında şu ifadelere yer verdi “Nasıl anlatılır, nasıl yazılır bilemiyorum. Anneleri Tülin çocukluğumuzda oyunlar kurduğumuz, kalabalık yaz tatillerimizde koyun koyuna uyuduğumuz kuzenim. Cumartesi öğleden sonra ‘çocukların sesini duymuşlar, yaşıyorlarmış’ haberi geldi kardeşimden. Dünyalar bizim oldu. Sonra umutlu ve sevinçli bir bekleyiş başladı. Gece oluyor, saatler geçiyor. Bütün aile birbirimize soruyoruz. Yeni bir haber var mı?”

İzmir depreminde yakınlarını kaybeden İclal Aydın'ın acı günü

“SONRASI SESSİZLİĞİN İÇİNDEKİ KABULLENİŞ”

“Sonra… Sonrasını biliyorsunuz. Sessizliğin içindeki kabulleniş. Depremin ilk dakikasından bu yana kimlerle konuştum, neler olup bitti bulanık bir rüya gibi şu anda. Çok umutluyduk çok. Ailem, arkadaşlarımız, komşularımız, hiç tanışmadığımız insanlar, bütün ülke. Birlikte dua ettik, birlikte ağladık. Birlikte umutlandık. Yavrularımız cennettedir biliyorum. Dünya üzerinde tesellinin olmadığı bir an bu. İzmir depreminde yavrularımızla beraber hayatını kaybeden canlara rahmet kalana sabır ver Allah’ım.”

İzmir depreminde yakınlarını kaybeden İclal Aydın'ın acı günü

İzmir depreminde yakınlarını kaybeden İclal Aydın'ın acı günü

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı