Gündem

İşte 4 Mayıs’taki kabinede masada bu konular var

RAMAZAN ÖNLEMLERİ GENİŞLEYECEK Mİ?

Ramazan ayı için yeni önlemler gelecek mi? Bayram için hangi tedbirler masada? Soruların yanıtı için gözler 4 Mayıs’ta gerçekleşecek kabine toplantısına çevrildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ilk aşamada Ramazan ayına yönelik yeni tedbirleri açıklaması bekleniyor.

İFTAR-SAHUR ARASINDAKİ HAREKETLİLİK GÖRÜŞÜLECEK

Kabine toplantısında Ramazan ayı başladıktan sonra çarşı-pazarda artan kalabalık, büyükşehirlerde iftar sonrası sahura kadar gece sokaklarda başlayan hareketlilik masaya yatırılacak. Aileler arası iftar ziyaretlerinin devam etmesi ve sokaklarda yoğunluğun tekrar artması üzerine sıcak bakılmasa da akşam belli bir saatten sonra kısıtlama da dahil tüm seçenekler gözden geçirilecek.

22 MAYIS’TA ALIŞVERİŞ YOĞUNLUĞU İÇİN TEDBİR ALINACAK

Ve Ramazan Bayramı hazırlıkları… CNN TÜRK’ün edindiği bilgilere göre, kabine toplantısında Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri ve veriler ışığında farklı seçenekler değerlendirilecek. İlk olarak bayram öncesi hazırlıklar önemli. Arife gününün 23 Mayıs Cumartesi yani sokağa çıkma kısıtlamasına denk gelmesi nedeniyle 22 Mayıs Cuma gününde bayram alışverişi yoğunluğunun yaşanması ihtimali üzerinde duruluyor. 22 Mayıs’ta çarşı-pazar ve marketlerde önlemlerin artırılması üzerinde çalışılıyor. İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla 22 Mayıs’ta polis ve jandarma ekipleriyle 9 saatlik uygulama yapılacak.

9 GÜNLÜK KISITLAMA SEÇENEĞİNE SICAK BAKILMIYOR

Bayrama ilişkin alınacak tedbirler, 18 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulacak. 9 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının ise düşük ihtimal olduğu belirtiliyor.

65 YAŞ KISITLAMASI ESNETİLECEK Mİ?

Kabine toplantısının bir başka başlığı ise 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma kısıtlamasının esnetilmesi olacak. Tamamen değil ancak belli saatler ve belli alanda kısıtlamanın esnetilmesi gündemde. Bu noktada Bilim Kurulu’nun tavsiye kararı beklenecek, ona göre hareket edilecek.

Haber Merkezi

Milenyum çağında, eve internet girdiğinden beri araştırıyorum. Yeni konular öğreniyorum.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı