Gündem

İstanbul’a ne zaman yağmur ve kar yağacak 2021?

2020 yılı geride kalırken 2021 yılında beklenen yağışların yağması vatandaşların en büyük isteklerinden biri olarak göze çarpıyor. Özellikle İstanbul’da beklenen yağışların yağmaması nedeniyle barajların doluluk oranı son 10 yılın en düşük seviyesine düştü. Bu durum üzerine vatandaşlar beklenen yağışların ne zaman olacağını merak ediyor. Bu kapsamda İstanbul’a ne zaman yağmur ve kar yağacak 2021?  sorusuna cevap aranıyor.

İSTANBUL’A NE ZAMAN YAĞMUR VE KAR YAĞACAK 2021?

Meteorolojinin verilerine göre İstanbul’da 5 Ocak Salı gününden itibaren yağışlı havanın etkisini girecek. Hava sıcaklıkları 7 dereceye kadar düşecek. 

Beklenen kar yağışının da yağacağı tarih belli oldu.  ‘nin batısı ve Marmara Bölgesi de beklenen ve özlenen kar yağışına doyacak. Sibirya soğuklarının Ocak ayının ikinci yarısında Doğu Avrupa’ya hakim olacağı belirtiliyor. Söz konusu soğukların 18-22 Ocak tarihleri arasında ülkemizi de etkisi altına alacağı ifade edildi.

İstanbul’da 2020 yılından bu yana beklenen kar yağışının 18-22 Ocak tarihleri arasında yağacağı tahmin ediliyor.

İstanbul'a ne zaman yağmur ve kar yağacak 2021?İstanbul'a ne zaman yağmur ve kar yağacak 2021?İstanbul'a ne zaman yağmur ve kar yağacak 2021?4-002.png

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı