Gündem

İstanbul Valiliği açıkladı: Tramvay seferleri durduruldu

86 yıl sonra ibadete açılan ‘ya giden vatandaşların yoğunluk oluşturması nedeniyle Bağcılar-Kabataş Tramvay Hattı’nda Kabataş-Eminönü seferleri durduruldu. Öte yandan  Hacıosman-Yenikapı Metro Hattı’nda trenlerin Haliç ve Vezneciler istasyonlarında durmayacağı açıklandı.

İstanbul Valiliğinin hesabından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Tarihi Yarımada’da sağlık açısından aşırı yoğunluk oluşmaması için İBB tarafından Bağcılar-Kabataş Tramvay Hattı’nda Kabataş-Eminönü seferleri durdurulmuştur. Hacıosman-Yenikapı Metro Hattı’nda trenler Haliç ve Vezneciler istasyonlarında durmayacaktır.” 

Valiliğin internet sitesinde yer alan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ayasofya-i Kebir Camii’nde kılınacak Cuma Namazı nedeniyle Tarihi Yarımada’da sağlık açısından aşırı yoğunluk oluşmaması için tarafından; raylı sistem seferleri yeniden düzenlenmiştir.
 
Bağcılar – Kabataş Tramvay Hattı’nda Kabataş – Eminönü seferleri durdurulmuştur. Seferler, Bağcılar – Zeytinburnu arasında yapılmaktadır. 

Hacıosman – Yenikapı Metro Hattı’nda her iki trenden birisi Hacıosman – Taksim arasında çalışacak, Yenikapı’ya devam edecek trenler Haliç ve Vezneciler istasyonlarında durmayacaktır. 

Otogar- Yenikapı arası 15 dk’da bir çalışacak olup, Otogar – Kirazli ve Otogar – Havaalanı hatları normal aralıklarla çalışmaktadır.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı