Gündem

İstanbul sokakları ıssız ve sessizdi

İğne atsan yere düşmeyecek caddeler, sokaklalar bomboş. Ne yollarda trafik var ne meydanlar da insan kalabalığı. Sokağa çıkma kısıtlamasının ilk günü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına denk geldi. Boş sokaklar kırmızı beyaza büründü. Kutlamalar evlerden gerçekleşti.

İstiklal Caddesi’nde normal bir günde yürümek zorken şimdi kimse yok. Beşiktaş’ta da manzara aynıydı. Bağdat Caddesi, Kadıköy meydan ve Üsküdar… Boğazın Anadolu yakası da sessizdi.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü de sessizlikten nasibi aldı. Polisler 7 – 24 köprü giriş ve çıkışlarında denetim yapıyor. Kimlikler kontrol ediliyor, koronavirüs tedbirlerine uyulup uyulmadığına bakılıyor. İstanbul’un 39 ilçesinde de denetimler yapıldı. Kontrol merkezleri kuruldu.

Ramazan ayının başlayacak olması nedeniyle bakkal ve marketler 24 Nisan Cuma günü 09.00 ile 14.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek. Vatandaşlar zorunlu ihtiyaçlar için ikametlerine en yakın market ve bakkallara gidebilecek, market ve bakkallar adrese servis şeklinde satış da yapabilecek market ve bakkallar, 25 Nisan cumartesi ve 26 Nisan Pazar günü kapalı olacak sokağa çıkma kısıtlamalarının olduğu günlerde fırınlar açık olacak. Lokanta ve restoranlar sadece paket servisi yapabilecek.

İlaç, tıbbi cihaz, tıbbi maske ve dezenfektan üretimi yapan işyerleri ile kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşları, eczaneler, veteriner klinikleri ve hayvan hastaneleri, sınırlı sayıda akaryakıt istasyonu zorunlu üretim yapan işletmeler, yurt içi ve dışı taşımacılık yapan firmalar, oteller ve konaklama yerleri, şantiyeler, gazete, radyo ve televizyon kuruluşları faaliyet gösterebilecek.

Kısıtlamaya uymayanlara 3 bin 150 lira idari para cezası kesilecek.

Haber Merkezi

Milenyum çağında, eve internet girdiğinden beri araştırıyorum. Yeni konular öğreniyorum.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı