Gündem

İstanbul Arnavutköy’de hortum çıktı

verilerine göre bugün beklenen sağanak yağış Arnavutköy’de etkili oldu. Yağışın nedeniyle ev ve iş yerlerinin su altında kaldı. Yağmur sonrası Arnavutköy denizde hortum çıktı. Yeniköy açıklarındaki hortum kıyıya ulaşmadan kayboldu.

Öt yandan  Arnavutköy’de yağmurun kuvveti daha fazla oldu. Kısa süreli sağanak bir çok ev ve işyerinin su altında kalmasına neden oldu.

Bir evin bodrum katında yaşayan 7 kişilik Bektaş ailesinin evi de sular altında kaldı. Bektaş,“Sabah 8 civarında başladı. Ben işe gitmiştim. İşten çağırdılar. Geldim manzara buydu. Evi bu halde buldum. Eşyalar şu an içeride. Parkeler bu halde. Temizleyeceğiz. Aynen devam ediyor halimiz. Mağdur olduk. Ne yapacağız hiç bilmiyorum. Çocukları komşulara gönderdik. Ben ve hanım bir de oğlum var. Torunlar komşuda” diye konuştu.

İstanbul Arnavutköy'de hortum çıktı

İstanbul Arnavutköy'de hortum çıktı

EŞYALAR KULLANILAMAZ HALE GELDİ

Aynı apartmanın en üst katında oturan ve yağmur başlayınca komşularına yardıma gelen Özkan Göztok, şunları söyledi:

“Yağmur başladığı zaman önce buraya koştum. Arkadaşları uyardım. Çocukları çıkarttık. Gereken müdahaleyi yaptık ama yetersiz kaldık tabii. Görüyorsunuz gariban bir aile bu. Evin haline bakın. Eşyalar kullanılamaz hale geldi atılacak hepsi mecbur”

İstanbul Arnavutköy'de hortum çıktı

İSTANBUL’DA YAĞMUR VAR MI?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerince İstanbul’da bugün parçalı bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı hava etkili olacak. Yağışlar iki yakada da etkisini hissettirecek.

İstanbul'da yağmur var mı? Hava bugün nasıl olacak? İstanbul hava durumu son dakika

HAVA BUGÜN NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden bugün hava durumuna ilişkin yapılan tahminde,” Ülkemizin kuzey ve iç kesimleri ile Doğu Akdeniz’in iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara’nın kuzeyi, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Tokat ve Amasya çevreleri ile Ankara’nın kuzeyi ve Doğu Akdeniz’in Toroslar mevkiinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.” ifadelerine yer verildi.

İstanbul'da yağmur var mı? Hava bugün nasıl olacak? İstanbul hava durumu son dakika

İSTANBUL

İstanbul’da hava durumu 28 derece, hava parçalı ve çok bulutlu. Öte yandan yerel ve aralıklarla sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış etkili olacak. Yağışların akşam saatlerinden itibaren azalacağı tahmin ediliyor. Öte yandan yarın da yağışlı havanın etkili olması bekleniyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı