Gündem

İran’da koronavirüs yasaklarının kalkmasıyla vaka sayısı tavan yaptı

‘da nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 8 bini aştı. İran Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Kiyanuş Cihanpur tarafından son 24 saatte 63 kişinin daha yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Salgın nedeniyle toplam can kaybının 8 bin 134’e ulaştığını belirten Cihanpur, vaka sayısının da 2 bin 886 artarak 167 bin 156’ya çıktığını aktardı.

Covid-19 hastalarından 2 bin 573’ünün durumunun ağır olduğunu kaydeden Cihanpur, 129 bin 741 kişinin tedavilerinin tamamlanmasının ardından taburcu edildiğini belirtti.

İran'da koronavirüs yasaklarının kalkmasıyla vaka sayısı tavan yaptı

1 MİLYONU AŞKIN KİŞİYE KORONAVİRÜS TESTİ YAPILDI

Sözcüsü ayrıca, şu ana kadar 1 milyon 40 bin Kovid-19 testi yapıldığı bilgisini paylaştı.

Cihanpur, ülkenin güneyinde sınırında bulunan Huzistan eyaletinin kırmızı bölge olarak ilan edildiğini, Hürmüzgan, Kürdistan, Kirman, Kirmanşah, Buşehr, Doğu ve Batı eyaletlerinin de riskli eyaletler arasında olduğunu aktardı. 

Cihanpur, son 24 saatte 13 eyalette Kovid-19 kaynaklı ölüm kaydedilmediğini, 5 eyalette ise birer kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

YASAKLARIN KALMASI VAKA SAYISINI ARTTIRDI

İran’da mayıs ayının başında günlük yeni vaka sayısı 800’lere kadar düşmüştü. Yasakların kalkmasının ardından vaka sayıları yeniden yükselişe geçti.

İran’da Kovid-19’un ilk kez 19 Şubat’ta Kum kentinde tespit edildiği duyurulmuştu.

İran'da koronavirüs yasaklarının kalkmasıyla vaka sayısı tavan yaptı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı