Gündem

İnci Okan kimdir? İnci Okan kurtarıldı mı?

İzmir’in Seferihisar ilçesinde 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından hayatını kaybedenlerin sayısı 26’ya yükselirken, yaralıların sayısı ise 885 olarak bildirildi. ‘yi yasa boğan İzmir depreminde enkaz altında kalan İnci Okan hakkında son dakika gelişmeleri merak ediliyor. Peki İnci Okan kimdir? İnci Okan kurtarıldı mı?

İNCİ OKAN KİMDİR? KAÇ YAŞINDA?

İzmir’de saat 14:51’de meydana gelen 6,6’lık depreme evde köpeğiyle yalnızken yakalanan 16 yaşındaki İnci Okan enkaz altında 17 saat kurtarılmayı bekledi. Rıza bey Apartmanı’nın enkazından 17 saat sonra bir kişi kurtarıldı. Depremde enkaz altında kalan İnci Okan, 17 saat sonra UMKE görevlisi Edanur Doğan tarafından kurtarıldı. İnci enkaz altında kurtarılmayı beklerken, “Abla çok korkuyorum, elimi tutar mısın” dedi. UMKE görevlisi DOğan, bir yandan İnci’yi sakinleştirirken, diğer yandan damar yolu açarak ilk müdahaleyi enkaz altında yaptı. Edanur Doğan, İnci’nin kurtarılması için 7 saat boyunca seferber oldu.

İnci Okan kimdir? İnci Okan kurtarıldı mı?

İNCİ OKAN KURTARILDI MI?

Enkaz altında kurtarılmayı beklerken UMKE görevlisi DOğan’a , “Abla çok korkuyorum, elimi tutar mısın” diyen ve yürekleri sızlatan İnci Okan sağ salim çıkarıldı.

Edanur Doğan, deprem olduğunu duyar duymaz Aksaray’dan geldiklerini belirterek, “İnci’den haber aldık, köpeğinin de sesi geliyordu. Deprem sırasında evde yalnız olduğunu söyledi.

İnci ile sürekli konuştuk, uyumaması için. Korktuğunu, üşüdüğünü söyledi. Köpeğinin de kurtarılmasını söyledi. Tıbbi müdahaleyi yapmak için sürünerek enkaz altına girdik. Önce köpeğini kurtardık. Sonra İnci’ye ulaştım. Çok korkmuştu. Sakinleştirmeye çalıştım. Ellerimi tutmak istedi. Tabii ki tutarım dedim. Çok farklı bir duygu hissettim.

İnsan hayatını kurtarmanın tarifi yok. Dar bir alandaydı. Keskin demir parçaları vardı. Çok zordu ama İnci’nin hayatını kurtarmaya adamıştım kendimi. Önemli olan İnci’ydi. Biraz sohbet ettik. Daha da sakinleşmeye başladı. 11 yıldır keman çalıyorum, yaralarım iyileşir mi diye sordu.
Bacaklarımı oynatamıyorum dedi. Yarı oturur pozisyondaydı”
dedi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı