Gündem

İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un evinin fotoğraflarının çekilmesiyle ilgili soruşturma başlatıldı

Edinilen bilgiye, CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş dün saat 12.50 sıralarında, Altun’un Üsküdar’daki ‘daimi koruma’ altındaki konutunun önüne bir araçla geldi. Suat Özçağdaş, cep telefonunu çıkarıp evin fotoğraflarını çekmeye başladı. Polislerin uyarısı üzerine cep telefonu ile fotoğraf çekmeye çalışan CHP İlçe Başkanı Suat Özçağdaş, “CHP Üsküdar İlçe Başkanı olduğunu, daha sonraki günlerde tekrar gelerek fotoğraflama yapacaklarını” söyleyerek evin önünden uzaklaşmak istedi. Koruma polislerinin “bekle” uyarısını dinlemeden de olay yerinden ayrıldı.

DHA’nın edindiği bilgilere göre Altun’un evinin fotoğraflarının çekilmesi ile ilgili koruma polislerinin tuttuğu tutanakla işlem yapan Başsavcılık, CHP’li Özçağdaş’ın ifadesini alacak.

ALTUN’UN AVUKATINDAN AÇIKLAMA

İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un avukatı Sezgin Tunç’tan alınan bilgiye göre olayın tutanak altına alınması akabinde şüpheliler hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Bunun üzerine ifadeye çağrılan CHP İlçe Başkanı Suat Özçağdaş’ın 21 Nisan 2020 gece saatlerinde verdiği ifadesinde Altun’un evinin fotoğrafını çektiğini kabul ve ikrar ettiği öğrenildi.

Suat Özçağdaş İfadesinde, İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un evine kendi özel arabasıyla ve yanında ilçe başkan yardımcısı Ali Selçuk Kaya ile CHP üyesi ve Parti Okulu eğitmeni Mehmet Sarıyar ile gittiğini kabul etti.

Ayrıca, Özçağdaş’ın telefonuna inceleme için el konulduğu, bilirkişi tarafından inceleme yapılarak telefonla nasıl fotoğrafların çekildiği, bunların kimlerle paylaşıldığı tespit edileceği, bu tespitlerin savcılık dosyasına gireceği belirtildi.

Üsküdar Güvenlik Büro Amirliği’ne aralarında CHP İstanbul Milletvekili ve PM üyesi Sera Kadıgil’in de olduğu çok sayıda kişiyle gelen Özçağdaş, Kaya ve Sarıyar ifadelerini verdikten sonra emniyetten ayrıldı.

Haber Merkezi

Milenyum çağında, eve internet girdiğinden beri araştırıyorum. Yeni konular öğreniyorum.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı