Magazin

İkbal Gürpınar koronavirüse yakalandıktan sonra yaşadıklarını anlattı

Koronavirüse yakalanan ve bir süre yoğun bakımda tedavi gören ünlü sunucu İkbal Gürpınar normal odaya alındı. Hastalığı ağır bir şekilde geçiren Gürpınar yaşadığı zor günleri takipçileri ile paylaştı.

Annesi, babası ve eniştesini koronavirüsten kaybeden ünlü sunucu odaya alındı.

Gürpınar, ağır geçirdiği hastalık sürecinde yaşadıklarını sosyal medya hesabından paylaştı.

Gürpınar, paylaşımında; “Size anlatacak o kadar çok şey birikti ki. Şükürler olsun Rabbime kitap okumaya başlayabildim bugün. Hayat ne kadar kıymetli ve ne kadar da boş. Hasta yatağınızda anneniz ölüyor, cenazesine bile katılamıyorsunuz” dedi.

İkbal Gürpınar koronavirüse yakalandıktan sonra yaşadıklarını anlattı

“NEFES ALMAK NE BÜYÜK NİMET”

“Nefes almak ne büyük bir nimet. Bir bardak çay ve ve pilav, sağımdan soluma dönebilmek. Konuşmak yasak hala, ciğerlerimi yormamak için. Yoğun bakımda o hummalı çalışmayı, o fedakarlığı gördüm ya. Ömrümün geri kalanını Doktor ve hemşirelerimiz için dua ederek geçireceğim inşallah. Yoğun bakım hemşiresi bulmak çok zorlaşmış. Lütfen evlatlarınızı yönlendirin. Sayın Bakanım (Fahrettin Koca) size nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum. Olağanüstü bir organizasyon bu. Canla başla çalışıyor herkes. Allah devletimizi daim kılsın.”

“Sizden ricam yoğun bakım hemşirelerinin durumlarını düzeltmeniz. İnanın evladımız yapmaz onların bize fedakarlıklarını. Yanımdaki hasta sürekli kolunu oynattığı için kan ter içinde yeni damar arayışları, altımızı tiksinmeden temizlemeleri. Hangi birini anlatayım?”

“Taburcu olunca yayın yapar uzun uzun anlatırım inşallah. Lütfen mecbur olmadıkça sokağa çıkmayın. Çift maske ve eldiven, mesafe! Çektiğim acıları bilseniz adım atmazdınız dışarıya. İnanın öyle bir an geliyor ki ölümü istiyorsunuz, dayanılacak gibi değil.” ifadelerine yer verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı