Gündem

İç hat uçuşları ne zaman başlıyor? Seyahat yasağı ne zaman kalkacak?

Seyahat yasağı ne zaman kalkacak? Uçuşlar ne zaman başlayacak? Hatırlanacağı gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan normalleşme açıklaması sonrası “Seyahat yasağı ne zaman kalkacak?” sorusu cevabını buldu. Peki, uçuşlar ne zaman başlayacak? İşte, THY’den yapılan son dakika açıklaması ile ilgili merak edilen detaylar…

SEYAHAT YASAĞI KALKTI MI?

Bilindiği üzere seyahat kısıtlaması 3 Haziran tarihinde sona eriyor. Yasağın uzatılıp uzatılmadığı bununla birlikte yasağın hangi illerde süreceği merak edilip araştırılıyor. 

Peki, şehirler arası seyahat kısıtlaması sona erdi mi? İşte, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından seyahat kısıtlaması ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklama…

Cumhurbaşkanı Erdoğan seyahat yasağı ile ilgili “Şehirlerarası seyahat kısıtlaması 1 Haziran’dan itibaren tamimiyle kaldırılmıştır gelişmeleri takip ederek olumsuz bir durum görürsek bazı illerimiz için bu kısıtlamayı getirebiliriz.” dedi.

Yani şehirlerarası seyahat kısıtlaması 1 Haziran’dan itibaren tamamen kaldırıldı.

UÇUŞLAR NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 1 Haziran’dan itibaren İstanbul’dan Ankara’nın yanı sıra İzmir’e, Antalya’ya ve Trabzon’a da uçuş seferleri gerçekleştireceğini duyurdu. Bakan, “1 Haziran sonrası bütün havalimanlarımızda da uçuşlarımız kademeli olarak başlayacak. İlk uçuşlar İstanbul’dan Ankara, İzmir, Antalya ve Trabzon’a yapılacak” ifadesini kullandı.

THY UÇUŞ PLANINI AÇIKLADI

Konuyla ilgili olarak resmi Twitter adresinden bir açıklama yapan Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşaviri Yahya Üstün, “Bu kadar hasret yeter! 1 Haziran itibariyle yeniden ait olduğumuz yerde gökyüzünde olacağız” dedi. İlk uçuşunu yapacak uçak saat 10.00’da İstanbul Havalimanı’ndan kalkış yapması planlanıyor.

Haber Merkezi

Milenyum çağında, eve internet girdiğinden beri araştırıyorum. Yeni konular öğreniyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu